Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

MIXD
MIXD
MIXD
ul. Wróblewskiego 6B
51-627 Wrocław
tel. +48 784 045 704
e-mail: hello@mixd.io
https://mixd.io/

MIXD to wrocławska pracownia specjalizująca się w projektach wnętrz hoteli i biur. Jednak, jak mówi jej współzałożyciel, architekt Piotr Kalinowski, nie jest to klasyczne biuro projektowe, ale agencja doświadczenia. Zawsze analizujemy to, jak człowiek korzysta z danej przestrzeń. Czego doświadcza od pierwszej sekundy, kiedy wchodzi do hotelu czy biura. Jak możemy poprawić jakość jego życia poprzez to, jak wnętrze działa i wygląda – tłumaczy. Studio ma na koncie wiele realizacji w Polsce i zagranicą, m.in. wielokrotnie nagradzane wnętrza hotelu Ibis Styles Sarajevo, siedziby firmy Echo Investment w Warszawie czy nominowane do Mies van der Rohe Award 2022 wielofukcyjny zespół hotelowo-rekreacyjny Cukrownia Żnin (wspólnie z Bulak Projekt, Less is Core i MML Architekci).

Piotr Kalinowski

CEO i dyrektor kreatywny
Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach rozstrzygnięty PULVA,  Maciej Siuda Pracownia i MIXD. Poznaliśmy laureatów konkursu na najciekawsze instalacje artystyczne we wnętrzach zorganizowanego w ramach Art in Architecture Festival. Projekty oceniali m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Projektowanie łazienek w budynkach publicznych Projektowanie łazienek w budynkach publicznych i komercyjnych regulowane jest wieloma przepisami. Jednocześnie w takich przestrzeniach często debiutują innowacyjne rozwiązania, które z czasem przenoszą się do wnętrz prywatnych. Współcześnie szczególnie ważną rolę odgrywają ekologiczne produkty pozwalające oszczędzać energię i wodę oraz zapewniające maksymalną higienę. Wszystko to idzie w parze z wysoką funkcjonalnością,  również dla osób o szczególnych potrzebach.
EU Mies Award 2022: polskie nominacje Znamy pełną listę oficjalnych nominacji do EU Mies van der Rohe Award 2022. Polskę reprezentuje w tym gronie rekordowa liczba 25 realizacji autorstwa kilkudziesięciu zespołów!
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.