Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

MIXD
MIXD
MIXD
ul. Wróblewskiego 6B
51-627 Wrocław
tel. +48 784 045 704
e-mail: hello@mixd.io
https://mixd.io/

MIXD to wrocławska pracownia specjalizująca się w projektach wnętrz hoteli i biur. Jednak, jak mówi jej współzałożyciel, architekt Piotr Kalinowski, nie jest to klasyczne biuro projektowe, ale agencja doświadczenia. Zawsze analizujemy to, jak człowiek korzysta z danej przestrzeń. Czego doświadcza od pierwszej sekundy, kiedy wchodzi do hotelu czy biura. Jak możemy poprawić jakość jego życia poprzez to, jak wnętrze działa i wygląda – tłumaczy. Studio ma na koncie wiele realizacji w Polsce i zagranicą, m.in. wielokrotnie nagradzane wnętrza hotelu Ibis Styles Sarajevo, siedziby firmy Echo Investment w Warszawie czy nominowane do Mies van der Rohe Award 2022 wielofukcyjny zespół hotelowo-rekreacyjny Cukrownia Żnin (wspólnie z Bulak Projekt, Less is Core i MML Architekci).

Piotr Kalinowski

CEO i dyrektor kreatywny
Poznaliśmy laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021! Pierwszego czerwca odbyła się gala wręczenia nagród 14 edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. Grand Prix zdobyła kładka pieszo-rowerowa w Dobczycach autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak.
Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach rozstrzygnięty PULVA,  Maciej Siuda Pracownia i MIXD. Poznaliśmy laureatów konkursu na najciekawsze instalacje artystyczne we wnętrzach zorganizowanego w ramach Art in Architecture Festival. Projekty oceniali m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Projektowanie łazienek w budynkach publicznych Projektowanie łazienek w budynkach publicznych i komercyjnych regulowane jest wieloma przepisami. Jednocześnie w takich przestrzeniach często debiutują innowacyjne rozwiązania, które z czasem przenoszą się do wnętrz prywatnych. Współcześnie szczególnie ważną rolę odgrywają ekologiczne produkty pozwalające oszczędzać energię i wodę oraz zapewniające maksymalną higienę. Wszystko to idzie w parze z wysoką funkcjonalnością,  również dla osób o szczególnych potrzebach.
EU Mies Award 2022: polskie nominacje Znamy pełną listę oficjalnych nominacji do EU Mies van der Rohe Award 2022. Polskę reprezentuje w tym gronie rekordowa liczba 25 realizacji autorstwa kilkudziesięciu zespołów!
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.