Miejsca Obsługi Podróżnych Orlen

i

Autor: Archiwum Architektury Jedno z dzisiejszych Miejsc Obsługi Podróżnych, fot. Orlen

Nowoczesne i funkcjonalne Miejsca Obsługi Podróżnych

2015-05-22 12:03 Materiał sponsorowany

Dzisiejsze stacje paliw ORLEN w niczym nie przypominają miejsc, w których podróżni zatrzymują się tylko po to, by napełnić bak. Aby wyjść naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom klientów wobec tego segmentu rynku, firma PKN ORLEN rozwija sieć stacji ze szczególnym uwzględnieniem stacji autostradowych oraz tych przy drogach ekspresowych, modernizuje istniejące już obiekty oraz ciągle poszerza ofertę pozapaliwową, w tym również szeroko rozumianą ofertę gastronomiczną.

Rozwój sieci stacji paliw stanowi istotny element obowiązującej obecnie w PKN ORLEN strategii dla segmentu sprzedaży detalicznej. Jej założenia znajdują potwierdzenie w liczbach. W minionym roku w Polsce uruchomionych zostało 17 nowych stacji paliw, w tym dwa MOP zlokalizowane przy autostradzie A1 (MOP III Machnacz) i drodze ekspresowej S8 (MOP III Michałowice). W I kwartale bieżącego roku sieć detaliczna PKN ORLEN powiększyła się o kolejne 4 nowe obiekty, w tym 3 MOP przy autostradach tj. A1 (MOP III Otłoczyn) i A2 (MOP II i III Baranów).

Obecnie koncern posiada 31 lokalizacji MOP w Polsce z czego 26 obiektów jest już w pełni funkcjonujących. Wśród nich są obiekty, których standard i jakość obsługi doceniają nie tylko klienci, ale również eksperci z branży. Przykładem takich miejsc są uruchomione w 2014 r. MOP zrealizowane przy autostradzie A1 na odcinku Pyrzowice - Gorzyczki tj. MOP II i III Wieszowa. Lista wyróżnień dla MOP Wieszowa Południe jest długa, a znaleźć na niej można m.in. tytuł dla najlepszej stacji benzynowej przyznany w konkursie "Stacja Benzynowa Roku 2014" oraz nagrodę w kategorii Gastronomia na Stacji Benzynowej. Z kolei stacja paliw Orlen MOP Wieszowa Północ otrzymała nagrodę w kategorii Firmowa Stacja Benzynowa Koncernu Paliwowego w Segmencie Premium.

Skoro już mowa o standardach, to te obowiązujące na MOP należących do PKN ORLEN m.in w miejscowościach Wieszowa, Machnacz, Otłoczyn, Michałowice, Baranów Płn i Płd są naprawdę wysokie. Podróżni znajdą tu całodobową stację paliw Premium z dużym sklepem i kącikiem gastronomicznym Stop Cafe Bistro, zapewniająca obsługę pojazdów osobowych oraz ciężarowych z punktami do tankowania paliw nie tylko tradycyjnych, ale także premium Verva oraz LPG i AdBlue. Posiłek czy przekąski możemy zjeść w strefie z wygodnymi i miękkimi lożami barowymi lub przy klasycznych stolikach z krzesłami w odpowiednio oddzielonej strefie wypoczynku i relaksu. W strefie tej można obejrzeć wiadomości wyświetlane na ekranach TV czy też skorzystać z WiFi dostępnego w całym obiekcie. Z myślą o tych, którzy wolą posiłek spożyć na świeżym powietrzu, udostępniono teren ogródka w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji. Klienci mogą również skorzystać z oferty sklepu, czy też programu lojalnościowego Vitay. Odwiedzający mają do swojej dyspozycji parkingi oświetlone w nocy zarówno dla pojazdów osobowych jak i ciężarowych.

Nowoczesny prosty i funkcjonalny pawilon z podziałem na część sklepową oraz część restauracyjną z elementami Bistro oferuje szeroki asortyment produktów spożywczych pierwszej potrzeby, produkty przemysłowe i motoryzacyjne, a także coś dla rozrywki czyli filmy, czasopisma, muzykę.

W każdym nowym obiekcie z częścią restauracyjną, dzieci, które często towarzyszą rodzicom w podróży mogą w trakcie posiłku skorzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich fotelików, a po jego zakończeniu pobawić się w kąciku zabaw wyposażonym w zabawki i gry edukacyjne.

Na każdej nowej stacji autostradowej można bezpłatnie skorzystać z nowoczesnych toalet, przystosowanych również dla najmłodszych (obniżone umywalki oraz pisuary) oraz dla osób z niepełnosprawnością czy kierowców TIR, dla których przygotowane są pomieszczenia z natryskami. Opiekunowie mogą przebrać oraz nakarmić niemowlęta w "pokoju opiekuna z dzieckiem" wyposażonym w przewijak oraz fotel do karmienia.

Bardzo istotnym kierunkiem rozwoju pozostaje oferta gastronomiczna i flagowe dla niej marki - Stop Cafe i Stop Cafe Bistro. Istniejące od 2008 roku punkty gastronomiczne z roku na rok zyskują coraz większe rzesze klientów, a liczba stacji, na których można napić się pysznej kawy czy zjeść smaczny obiad stale rośnie. Od początku 2009 roku sieć obiektów gastronomicznych na stacjach ORLEN wzrosła trzykrotnie i obecnie składa się z 1257 punktów. Między innymi to właśnie sukces tego konceptu sprawił, że PKN ORLEN zdecydował się na intensywny rozwój nowych formatów stacji benzynowych, takich jak innowacyjny na polskim rynku Meeting Point Stop Cafe, który może być miejscem spotkań biznesowych, gwarantującym również dostęp do szerokiego wachlarza usług Premium.