Humanscale

i

Autor: Humanscale Freedom Design by Niels Diffrient

Humanscale Freedom

Fotel Humanscale Freedom. 25 lat ergonomicznej doskonałości

2024-07-08 10:53 Materiał sponsorowany

Przez ostatnie 25 lat fotel Freedom Humanscale nieustannie redefiniował pojęcie ergonomicznego dobrostanu. Zaprojektowany przez wizjonerskiego projektanta Nielsa Diffrienta, to samo-regulujące się arcydzieło zrewolucjonizowało nasze postrzeganie komfortu w miejscu pracy. Świętując srebrny jubileusz tego kultowego krzesła, warto zatrzymać się na chwilę, aby prześledzić jego historię oraz wpływ, jaki wywarło na ludzi na całym świecie.

Misja Nielsa Diffrienta, polegająca na stworzeniu idealnego fotela biurowego bez kompromisów, zaowocowała powstaniem krzesła Freedom.Bob King, CEO Humanscale, docenił geniusz Diffrienta, który zaprojektował krzesło oferujące niespotykane dotąd wsparcie dla osoby siedzącej, jednocześnie dostosowujące się bez wysiłku do unikalnej sylwetki każdego użytkownika. Jak podkreśla Bob King, "Fotel ten stał się pierwszym wyborem głów państw oraz liderów największych korporacji i organizacji na całym świecie."Przełomowy design fotela Freedom eliminuje potrzebę manualnych ustawień, podkreślając zaangażowanie Diffrienta w łamanie konwencji i stawianie człowieka na pierwszym miejscu. King dodaje, "W przypadku foteli Humanscale, a właściwie wszytkich siedzisk Humanscale, nie ma potrzeby dokonywania żadnych regulacji. I to jest rewolucyjne."Ludzkie ciało nie jest zaprojektowane do pozostawania w jednej pozycji siedzącej; prosperuje w ruchu. Fotel Freedom rozpoznaje tę wrodzoną potrzebę, promując naturalny ruch i sprytnie wykorzystując wagę ciała użytkownika do automatycznego dostosowania siły odchylenia, co zapewnia idealne dopasowanie do każdego indywidualnego typu ciała, bez względu na to, kto na nim siedzi.

Humanscale

Dobra ergonomia i komfort idą w parze, co jest widoczne w fotelu z zagłówkiem Freedom. Zagłówek, podczas odchylenia porusza się lekko do przodu, aby wspierać i otulać głowę użytkownika, oferując komfort i maksymalne wsparcie dla kręgosłupa. Bob King wyjaśnia, "Nielsa nie interesowała aktualna moda. Chciał rozwiązać funkcjonalny problem, w tym przypadku stworzyć bardzo wygodne krzesło, w możliwie najprostszy, minimalny i elegancki sposób."

Humanscale

i

Autor: Humanscale Przestrzeń biurowe z wykorzytsaniem modelu Freedom Design by Niels Diffrient

To właśnie podejście zagwarantowało, że fotel Freedom pozostaje ponadczasowym dziełem designu, przekraczającym granice kulturowe i trendy mody. Zaangażowanie Diffrienta w rozwiązywanie problemów ergonomicznych zaowocowało opracowaniem synchronizowanych podłokietników, pozwalających użytkownikom na łatwą zmianę wsparcia ramion jedną ręką.Przez ostatnie 25 lat fotel Freedom stał się synonimem ergonomicznej doskonałości, zmieniając sposób, w jaki pracujemy, i zapewniając optymalny dobrostan. Jego trwałe dziedzictwo jest dowodem na to, że wizjonerski design Nielsa Diffrienta pozostaje złotym standardem dla zdrowszej i bardziej produktywnej przyszłości. Jak trafnie ujął to Bob King, "25 lat temu, wraz z pojawieniem się fotela Freedom, przyszłość ruchu stała się rzeczywistością."

Z każdym rokiem uznanie fotela Freedom rośnie na całym świecie, co stanowi świadectwo siły innowacyjnego myślenia i jego głębokiego oddziaływania na nasze codzienne życie.

Artykuł powstał przy współpracy z Humansacle.

Humanscale

i

Autor: Humanscale Logo Humanscale Link: https://www.humanscale.com/