Architektura MuratorStudenciParawanowiec. Architektura dla polskiego plażowicza

Parawanowiec. Architektura dla polskiego plażowicza

Projekt stypendystek Fundacji im. Stefana Kuryłowicza został zaprezentowany na tegorocznych Gdynia Design Days.

Parawanowiec. Polskie plaże w architektonicznej formie

Nagrodzony w tegorocznej edycji stypendium Praktyka, przyznawanego co rok przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza, projekt to dowcipna, architektoniczna interpretacja polskiej tendencji do "parawaningu" - odgradzania się przez plażowiczów na bałtyckich plażach kilometrami kolorowych parawanów.

parawanowiec

Autorki projektu, studentki Politechniki Wrocławskiej - Barbara Romańska i Ewelina Wiciak - nadały upodobaniom polskich letników architektoniczną formę. Parawanowiec to tymczasowa struktura o komórkowej formie, przeznaczona do zbudowania na plaży. Konstrukcja zbudowana jest z plastycznego materiału opartego na piasku, który utrzymuje swoją formę, ale jednocześnie łatwo nadać mu kształt, łącząc lub dzieląc poszczególne komórki.

Parawanowiec. Polskie plaże w architektonicznej formie

Rozwiązanie zapewnia plażowiczom wygodę i prywatność, jednocześnie utrzymując ład estetyczny. Struktura powoli ulega erozji, przywracając plażę do pierwotnego stanu. Projekt został zaprezentowany 7 lipca w trakcie tegorocznej edycji Gdynia Design Days.

Parawanowiec. Polskie plaże w architektonicznej formie
Tagi:
Pogotowie Portfolio: bezpłatne konsultacje on-line Warszawski oddział SARP i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają na drugą edycję „Pogotowia Portfolio”. Architektoniczno-graficzne konsultacje odbędą się on-line z udziałem przedstawicieli takich pracowni jak Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, 22Architekci, WXCA i Projekt Praga.
Workcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci W tegorocznej edycji wolontariusze z łódzkiego oddziału KMK PZITB odnawiają Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin
Mieszkamy na wodzie – wystawa studentów Politechniki Wrocławskiej W galerii Dizajn BWA Wrocław można oglądać różne koncepcje pływających domów, które podczas zajęć z projektowania architektonicznego przygotowali studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Urban Summer School - Lublin, Warszawa, Szumin W dniach 26.08.2018 – 8.09.2018 Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na letnie warsztaty, poświęcone realizacjom Oskara i Zofii Hansenów. Zgłoszenia można przesyłać do 7 maja.
Projekty studenckie – SARP Wrocław Dyplom Roku 2018 Prezentujemy wyniki konkursu SARP Wrocław Dyplom Roku 2018 dla absolwentów WA PWr, który organizuje wrocławski oddział SARP we współpracy z Politechniką Wrocławską.
Projekty studenckie – In’n’out village Prezentujemy realizację projektu studentów Politechniki Warszawskiej, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kompleksu przedszkolnego Liangmeng w Pu’an w Chinach.