Architektura wnętrz

Kolor we wnętrzu: Passion for color 2023

2023-11-14 9:31 Materiał sponsorowany

Barwy kształtują przestrzeń, poprawiają proporcje wnętrz, dają duże możliwości aranżacyjne. Kolorowe powierzchnie mogą być jedynie tłem dla elementów wyposażenia lub odgrywać w pomieszczeniu rolę pierwszoplanową. Dizajnerzy proponują ostatnio wykorzystywanie odcieni i faktur nawiązujących do natury – kolorów ziemi czy wody, ale też... przywołujących wspomnienia z zagranicznych podróży.

Piękno, trwałość, użyteczność

Zrównoważona konsumpcja, szeroko rozumiany recykling i idee powrotu do natury to trendy, które we wzornictwie funkcjonują już od pewnego czasu. Urządzanie wnętrz meblami z pchlich targów czy wykonanymi samodzielnie to oczywiście nie tylko przejaw mody. Kryzys klimatyczny i rewolucja cyfrowa sprawiły, że styl życia ulega obecnie szybkim zmianom. Coraz częściej poszukujemy przedmiotów i materiałów nie tylko pięknych i uniwersalnych, ale też trwałych, mogących służyć przez długie lata. To istotne zwłaszcza w pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy wnętrze użyteczności publicznej. Projektując aranżację takich miejsc, warto zdecydować się na praktyczne i efektowne powierzchnie meblowe, dostępne dziś w całej gamie kolorów i wykończeń. Można z ich pomocą stworzyć nie tylko atrakcyjną zabudowę meblową, ale też wykończyć blaty.

REHAU Passion for color 2023

i

Autor: REHAU Pepper Grey

REHAU Passion for color 2023

W nowej kolekcji REHAU Passion for color 2023 mamy do wyboru powierzchnie w kolorach... inspirowanych światem przypraw. Ich niewątpliwą zaletą jest ponadczasowość. Można mieć pewność, że stonowane odcienie laminatów REHAU takich jak żółtozłocisty Curcuma Gold, ciemnoszary Pepper Grey czy pastelowy Vanilla Cream nigdy nie wyjdą z mody. A to nie wszystko! W kolekcji dostępny jest także ciemnoczerwony Ground Chili, jasnoróżowy Pink Salt czy jasnobrązowy Nutmeg Brown, przywołujący zapach gałki muszkatołowej. Ponadto w kolekcji znalazły się dwa nowe, pastelowe kolory: Summer Breeze i Mint Cloud. Powierzchnie z kolekcji REHAU Passion for color 2023 mogą być wykonane z akrylu bądź materiału drewnopochodnego.

REHAU Passion for color 2023

i

Autor: REHAU Ground Chili

RAUVISIO brilliant noble matt

Akrylowe laminaty z linii RAUVISIO brillant noble matt można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko do tworzenia zabudowy kuchennej, doskonale sprawdzą się też w łazience oraz w przestrzeniach publicznych: w biurach, hotelach, lokalach usługowych czy restauracjach. Co ważne, zwłaszcza w miejscach ogólnodostępnych, na materiale nie pozostają odciski palców, a technologia anti-fingerprint chroni go przed plamami. Kolory są trwałe i wyjątkowo odporne na działanie promieni UV, więc powierzchnie mogą wyglądać jak nowe nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.

Dodatkowo akrylowe laminaty wyróżnia wyjątkowa łatwość obróbki. Nadają się m.in. do gięcia i fazowania, zapewniając projektantom nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz i tworzenia autorskich mebli. Ponadto RAUVISIO brilliant noble matt charakteryzuje się wysoką sprężystością, co ma pozytywny wpływ na jakość uzyskiwaną w trakcie obróbki.

RAUVISIO noir – wytrzymały HPL

RAUVISIO noir składa się z płyty nośnej wykonanej z materiału drewnopochodnego i duroplastycznej warstwy wierzchniej. Charakteryzuje się efektowną, supermatową powierzchnią oraz dużą odpornością na zarysowania, wysoką temperaturę i wilgoć. Materiał ma właściwości antybakteryjne i jest przyjemny w dotyku. Bogata paleta kolorów stwarza architektom nieograniczone możliwości aranżacyjne. Niezależnie, czy projektują kuchnię, łazienkę, przestrzeń hotelową czy elegancki butik. RAUVISIO noir można obrabiać na większości urządzeń przeznaczonych do obróbki drewna.

Co istotne, wszystkie produkty z serii RAUVISIO brilliant i RAUVISIO noir można łączyć z innymi kolekcjami REHAU, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak stal, drewno czy kamień. Uzupełnieniem kolekcji są obrzeża i systemy żaluzji. Te ostatnie mogą być zastosowane zarówno w poziomie, jak i w pionie. Więcej o nowej kolekcji REHAU Passion for color 2023 na stronie: www.rehau.com.

Partnerzy