Hrubieszowski dom i ogród z klimatem: wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród laureatom

i

Autor: materiały prasowe

Wernisaż wystawy pokonkursowej

Hrubieszowski dom i ogród z klimatem: wernisaż wystawy i wręczenie nagród

2024-02-28 9:31

Politechnika Krakowska oraz zespół projektu "Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji" zapraszają na wernisaż wystawy końcowej projektu połączony z wręczeniem nagród laureatom konkursu "Hrubieszowski dom i ogród z klimatem".

Hrubieszowski dom i ogród z klimatem to ogólnopolski konkurs studencki organizowany przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, w 2023 roku, w ramach realizacji partnerskiego projektu Gminy Miejskiej Hrubieszów i Politechniki Krakowskiej – Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji.

Katalog pokonkursowy zostanie zaprezentowany na wystawie końcowej, która - oprócz prezentacji nagrodzonych i wyróżnionych prac - obejmie plansze przedstawiające modelowe koncepcje 10+1 Hrubieszowskich domów i ogrodów z klimatem opracowane przez zespoły projektowe łączące dydaktyków i studentów kierunków architektura i architektura krajobrazu WAPK.

Prezentowane będzie też rozwinięcie projektu konkursowego autorstwa laureata I nagrody – absolwenta WAPK Mateusza Bindy oraz nagrodzonej wyróżnieniem – studentki architektury krajobrazu Małgorzaty Pięciorak, a także zapowiedź trzech monografii naukowych stanowiących efekt publikacyjny projektu.

Wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się w Galerii Gil na Politechnice Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w dniu 28 lutego o godzinie 17:00. Wystawę można obejrzeć do 14 marca w godzinach 10:00-18:00.

"Architektura-murator" jest patronem medialnym konkursu.

Rozwój lokalny Hrubieszowa: wystawa końcowa

i

Autor: materiały prasowe