Dorota Koziara

i

Autor: serwis prasowy

Najnowsze rozwiązania oświetleniowe

Oświetlenie przyszłości: Dorota Koziara i Maciej Lewandowski o świetle w architekturze

2023-10-12 10:03

W jakich kierunkach podążają design i inteligentne technologie oraz jak wygląda projektowanie klimatyczne w kontekście oświetlenia? Publikujemy nagranie webinaru z udziałem cenionej desingnerki i architektki wnętrz Doroty Koziary i projektanta oświetlenia Macieja Lewandowskiego.

Światło to coś więcej niż tylko funkcjonalny element wnętrz. To wyjątkowe zjawisko, które buduje nastrój, pozytywnie wpływa na samopoczucie, kształtuje emocje chwili i nadaje charakter przestrzeni. Stanowi nieodzowną część architektury, bezustannie dostarczając nowych wrażeń i inspiracji.

O magii światła, inspiracjach do stworzenia kolekcji Messaggio zaprojektowanej dla marki Lena Lighting oraz trendach w designie i wyzwaniach, jakie stoją przed architektami opowiada ceniona projektantka Dorota Koziara, a Maciej Lewandowski prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie projektowania klimatycznego, dzięki którym sztuczne oświetlenie może być przyjazne zarówno dla człowieka, jak i środowiska naturalnego. Podejmuje on również temat nowoczesnych systemów zarządzania i sterowania oświetleniem w kontekście maksymalnej energooszczędności oraz funkcjonalności.

Dorota Koziara designerka, artystka, architektka wnętrz, kuratorka wystaw. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan. Dorota Koziara do tematów projektowania podchodzi szeroko. Zajmuje się też promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyka designu. Od lat jest też kuratorką i organizatorką wystaw promujących design na polu międzynarodowym, W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla Alessi, Swatch czy Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje między innymi dla takich firm jak Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Tubadzin, Krono, Almi Decor, Tatuum, Lena Lighting, Christian Dior i wiele innych.

Maciej Lewandowski projektant oświetlenia i wnętrz z ponad 25-letnim doświadczeniem w firmach oświetleniowych i biurach projektowych w Polsce i zagranicą. Absolwent Politechniki Poznańskiej i ASP w Łodzi. Miłośnik dobrych wnętrz i designu. Pasjonat światła i jego wpływu na przestrzeń oraz dobre samopoczucie i zdrowie ludzi.