Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Consultor
Consultor
Consultor
sp. z o.o.
ul. Pietrusińskiego 19
61-418 Poznań
Pracownia:
ul. Irysowa 2
62-080 Tarnowo Podgórne
tel/fax +48 61 8164137
e-mail: mail@consultor.net.pl
www.consultor.net.pl

W 2005 roku poznańska pracownia Consultor (i jej główny architekt Michał Kapturczak) otrzymała I nagrodę w konkursie na gmach filharmonii w Olsztynie (2011); rok później ich projekt zwyciężył w konkursie na rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach (w trakcie realizacji). Biuro wygrało też konkursy m.in. na koncepcję zagospodarowania fragmentu centrum Piły (1998) i Swarzędza (2004), bibliotekę Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu (konkurs: 2005, realizacja: 2009), adaptację budynku przepompowni na cele Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (2006), czy Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (2010). Firma istnieje od 1989 roku. Oprócz architektury mieszkaniowej powstają w niej koncepcje obiektów sportowych (projekty stadionów w Kielcach i Wrocławiu), kulturalnych (Opera na Zamku w Szczecinie, Interaktywne Muzeum Historii Ostrowa Tumskiego) oraz opracowania urbanistyczne, np. osiedla mieszkaniowego w Garbach.

Michał Kapturczak

Michał Kapturczak

Modernizacja Planetarium Śląskiego Autorzy rozbudowy zabytkowego zespołu planetarium zdecydowali się na stworzenie jak najmniej wyeksponowanej architektury tła, utrzymanej w chłodnej, powściągliwej estetyce – o modernizacji Planetarium Śląskiego autorstwa pracowni Consultor Oskar Grąbczewski.
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2021 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz piętnasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Jury nagrodziło sześć realizacji w czterech kategoriach.
Planetarium Śląskie / Chorzów Aby nie zdominować historycznej bryły planetarium, zdecydowaliśmy o ukryciu nowej kubatury pod ziemią. Wyzwaniem był dobór sposobu fundamentowania, który nie stwarzałby niebezpieczeństwa uszkodzenia istniejącego budynku – o modernizacji i rozbudowie Planetarium Śląskiego projektu Zbigniewa Solawy piszą Joanna i Michał Kapturczakowie z poznańskiej pracowni Consultor.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Brick Award 2021: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Wienerberger Brick Award 2021 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Grand Prix dla osiedla Nowy Strzeszyn w Poznaniu pracowni INSOMIA. Wśród laureatów także xystudio, APA Wojciechowski, Grupa 5, MMOA, CAVU, indygoDESIGN, CAD oraz Anna i Krzysztof Pydowie!
WXCA zwycięzcą konkursu na Muzeum Powstania Wielkopolskiego Pracownia architektoniczna WXCA sp. z o.o. z Warszawy wygrała konkurs na projekt budynku nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919! Dziś w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu ogłoszono wyniki konkursu.
Brick Award 2019 – kolejna polska edycja konkursu Jeszcze tylko do 4 lutego można przesyłać zgłoszenia do czwartej polskiej edycji konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2019 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. W jury Tomasz Konior, Zbigniew Maćków, Grzegorz Piątek, Małgorzata Pilinkiewicz i Jerzy Szczepanik-Dzikowski.
Zagospodarowanie Starego Rynku w Słupsku W dwuetapowym konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania Starego Rynku w Słupsku wraz z kwartałem przyległej zabudowy zwyciężyła inicjatywa projektowa, biuro architektoniczne z Warszawy prowadzone przez Piotra Straszaka i Mikołaja Zdanowskiego.
Brick Award 2017 – polska edycja Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na najlepsze obiekty architektoniczne, które powstały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych – cegieł konstrukcyjnych, elewacyjnych i dachówek. Grand Prix otrzymało Muzeum Katyńskie w Warszawie autorstwa BBGK Architekci.Według jury, projekt ten na tle innych wyróżniało uzyskanie spektakularnego efektu architektonicznego za pomocą delikatnych, wrażliwych na otoczenie interwencji i wpisanie funkcji muzeum w powstałą w XIX wieku historyczną przestrzeń na warszawskiej Cytadeli.
Wszyscy laureaci polskiej edycji konkursu Brick Award 2017 Rozstrzygnięto trzecią polską edycję konkursu Brick Award, w którym nagradzane są najlepsze realizacje z ceramiki budowlanej. Grand Prix otrzymało Muzeum Katyńskie w Warszawie projektu BBGK Architekci.