Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Consultor
Consultor
Consultor
sp. z o.o.
ul. Pietrusińskiego 19
61-418 Poznań
Pracownia:
ul. Irysowa 2
62-080 Tarnowo Podgórne
tel/fax +48 61 8164137
e-mail: mail@consultor.net.pl
www.consultor.net.pl

W 2005 roku poznańska pracownia Consultor (i jej główny architekt Michał Kapturczak) otrzymała I nagrodę w konkursie na gmach filharmonii w Olsztynie (2011); rok później ich projekt zwyciężył w konkursie na rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach (w trakcie realizacji). Biuro wygrało też konkursy m.in. na koncepcję zagospodarowania fragmentu centrum Piły (1998) i Swarzędza (2004), bibliotekę Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu (konkurs: 2005, realizacja: 2009), adaptację budynku przepompowni na cele Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (2006), czy Centrum kulturalno-rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (2010). Firma istnieje od 1989 roku. Oprócz architektury mieszkaniowej powstają w niej koncepcje obiektów sportowych (projekty stadionów w Kielcach i Wrocławiu), kulturalnych (Opera na Zamku w Szczecinie, Interaktywne Muzeum Historii Ostrowa Tumskiego) oraz opracowania urbanistyczne, np. osiedla mieszkaniowego w Garbach.

Michał Kapturczak

Michał Kapturczak

Nowa biblioteka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wkrótce ruszy budowa Infocentrum projektu Consultor Projekt Infocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został wyłoniony w konkursie z 2018 roku. Po latach przygotowań budowa obiektu mieszczącego m.in. nową bibliotekę ma szansę wreszcie się rozpocząć. Prezentujemy najnowsze wizualizacje pracowni Consultor Architekci.
Modernizacja Planetarium Śląskiego Autorzy rozbudowy zabytkowego zespołu planetarium zdecydowali się na stworzenie jak najmniej wyeksponowanej architektury tła, utrzymanej w chłodnej, powściągliwej estetyce – o modernizacji Planetarium Śląskiego autorstwa pracowni Consultor Oskar Grąbczewski.
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2021 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz piętnasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Jury nagrodziło sześć realizacji w czterech kategoriach.
Planetarium Śląskie / Chorzów Aby nie zdominować historycznej bryły planetarium, zdecydowaliśmy o ukryciu nowej kubatury pod ziemią. Wyzwaniem był dobór sposobu fundamentowania, który nie stwarzałby niebezpieczeństwa uszkodzenia istniejącego budynku – o modernizacji i rozbudowie Planetarium Śląskiego projektu Zbigniewa Solawy piszą Joanna i Michał Kapturczakowie z poznańskiej pracowni Consultor.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Brick Award 2021: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Wienerberger Brick Award 2021 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Grand Prix dla osiedla Nowy Strzeszyn w Poznaniu pracowni INSOMIA. Wśród laureatów także xystudio, APA Wojciechowski, Grupa 5, MMOA, CAVU, indygoDESIGN, CAD oraz Anna i Krzysztof Pydowie!
WXCA zwycięzcą konkursu na Muzeum Powstania Wielkopolskiego Pracownia architektoniczna WXCA sp. z o.o. z Warszawy wygrała konkurs na projekt budynku nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919! Dziś w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu ogłoszono wyniki konkursu.
Brick Award 2019 – kolejna polska edycja konkursu Jeszcze tylko do 4 lutego można przesyłać zgłoszenia do czwartej polskiej edycji konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2019 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. W jury Tomasz Konior, Zbigniew Maćków, Grzegorz Piątek, Małgorzata Pilinkiewicz i Jerzy Szczepanik-Dzikowski.
Zagospodarowanie Starego Rynku w Słupsku W dwuetapowym konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania Starego Rynku w Słupsku wraz z kwartałem przyległej zabudowy zwyciężyła inicjatywa projektowa, biuro architektoniczne z Warszawy prowadzone przez Piotra Straszaka i Mikołaja Zdanowskiego.
Brick Award 2017 – polska edycja Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na najlepsze obiekty architektoniczne, które powstały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych – cegieł konstrukcyjnych, elewacyjnych i dachówek. Grand Prix otrzymało Muzeum Katyńskie w Warszawie autorstwa BBGK Architekci.Według jury, projekt ten na tle innych wyróżniało uzyskanie spektakularnego efektu architektonicznego za pomocą delikatnych, wrażliwych na otoczenie interwencji i wpisanie funkcji muzeum w powstałą w XIX wieku historyczną przestrzeń na warszawskiej Cytadeli.