Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

James & Mau arquitectura
James & Mau arquitectura
James & Mau arquitectura
ul. Wilhelma Feldmana 4/8
31-130, Kraków
+48 516 641 733
e-mail: biuro@jamesandmau.com
jamesandmau.com

James & Mau arquitectura to międzynarodowe studio, które ma siedziby w Madrycie, Warszawie i Krakowie, a oddziały także w Chile i Kolumbii. Pracownię założyli w 2007 roku Hiszpan Jaime Gaztelu i Kolumbijczyk Mauricio Galeano. Biuro specjalizuje się w architekturze modułowej. Do ich najbardziej znanych realizacji na terenie Polski należą osiedle Valle Verde w Zielonkach koło Krakowa (2020), nowa siedziba Goethe Institut w Krakowie (2021) czy wielokrotnie nagradzany Dom w Mławie (2021).

Diego Llorente

Jaime Gaztelu

Mauricio Galeano

Znamy zwycięzców polskiej edycji Wienerberger Brick Award 2023 Poznaliśmy wyniki polskiej odsłony konkursu Wienerberger Brick Award 2023 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Grand Prix dla Szkoły Podstawowej nr 400 w Warszawie autorstwa pracowni Bujnowski Architekci. W pozostałych kategoriach jurorzy przyznali cztery nagrody i aż jedenaście wyróżnień.
Budynek The Office w Niepołomicach Punktem wyjścia dla projektu siedziby firmy były rosnące na terenie działki kępki brzóz, które architekci postanowili zachować i wyeksponować – o realizacji pracowni James & Mau Arquitectura pisze Jerzy S. Majewski.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie: wyniki Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. Zwyciężyła propozycja wielofunkcyjnego obiektu z rekreacyjnym tarasem na dachu autorstwa Krzysztofa i Renaty Makowskich oraz Łukasza Mużacza.
Nagroda Roku SARP 2022: architekci wybrali najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku jury nie było jednomyślne. Przyznało trzy nagrody równorzędne, a w kategorii Budynek Mieszkalny Wielorodzinny w ogóle nie wyłoniło zwycięzcy.
Dom w Mławie Autorzy wykorzystali żelazną architektoniczną logikę do stworzenia pozornie przypadkowej kompozycji, nawiązującej do zastanego kontekstu. O realizacji biura James & Mau Arquitectura pisze Marcin Kwietowicz.
V4 Family Houses 2021: najpiękniejsze domy Grupy Wyszehradzkiej Krakowski oddział SARP zaprasza na wystawę „V4 Family Houses 2021”. Wśród kilkunastu najciekawszych domów jednorodzinnych z Czech, Słowacji i Węgier tradycyjnie znalazły się też polskie realizacje. Wybrało je jury pod przewodnictwem architektki Marleny Wolnik.