Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

James & Mau arquitectura
James & Mau arquitectura
James & Mau arquitectura
ul. Wilhelma Feldmana 4/8
31-130, Kraków
+48 516 641 733
e-mail: biuro@jamesandmau.com
jamesandmau.com

James & Mau arquitectura to międzynarodowe studio, które ma siedziby w Madrycie, Warszawie i Krakowie, a oddziały także w Chile i Kolumbii. Pracownię założyli w 2007 roku Hiszpan Jaime Gaztelu i Kolumbijczyk Mauricio Galeano. Biuro specjalizuje się w architekturze modułowej. Do ich najbardziej znanych realizacji na terenie Polski należą osiedle Valle Verde w Zielonkach koło Krakowa (2020), nowa siedziba Goethe Institut w Krakowie (2021) czy wielokrotnie nagradzany Dom w Mławie (2021).

Diego Llorente

Jaime Gaztelu

Mauricio Galeano

Nagroda Roku SARP 2022: architekci wybrali najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku jury nie było jednomyślne. Przyznało trzy nagrody równorzędne, a w kategorii Budynek Mieszkalny Wielorodzinny w ogóle nie wyłoniło zwycięzcy.
Dom w Mławie Autorzy wykorzystali żelazną architektoniczną logikę do stworzenia pozornie przypadkowej kompozycji, nawiązującej do zastanego kontekstu. O realizacji biura James & Mau Arquitectura pisze Marcin Kwietowicz.
V4 Family Houses 2021: najpiękniejsze domy Grupy Wyszehradzkiej Krakowski oddział SARP zaprasza na wystawę „V4 Family Houses 2021”. Wśród kilkunastu najciekawszych domów jednorodzinnych z Czech, Słowacji i Węgier tradycyjnie znalazły się też polskie realizacje. Wybrało je jury pod przewodnictwem architektki Marleny Wolnik.