Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Juvenes
Juvenes
Juvenes Projekt
sp. z o.o.
ul. Ząbkowska 27/31
03-736 Warszawa
tel. 022 698 50 71 74

Spółka Juvenes powstała w Warszawie w 1995 roku, w 2010 roku połączyła się z BBI Development NFI S.A.; jej prezesem jest Rafał Szczepański (absolwent ATK w Warszawie), wiceprezesem Krzysztof Tyszkiewicz (architekt po WA PW, współautor wszystkich realizacji biura). Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem architektonicznym, ale też obsługą inwestycji, zarządzaniem nieruchomościami, świadczy usługi inżynierskie. W biurze Juvenes powstały projekty pierwszego luksusowego apartamentowca na warszawskiej Pradze (Rezydencja Canaletto, 1996), kompleksu mieszkaniowo-usługowo-biurowego na warszawskim Natolinie (2001), fabryki firmy Bell w Józefowie (2004), Centrum Praha (trzysalowe kino z częścią biurową i restauracją, 2007). Ostatniospółka, m.in. jako deweloper, uczestniczyła w budowie wieżowca przy placu Unii Lubelskiej w miejscu zburzonego Supersamu (proj. APA Kuryłowicz&Associates) oraz apartamentowca Rezydencja Foksal, w miejscu zburzonego Kina Skarpa, oba w Warszawie.

Krzysztof Tyszkiewicz

Krzysztof Tyszkiewicz

Michał Adamczyk

Michał Adamczyk

Slawomir Stankiewicz

Slawomir Stankiewicz

Drucianka Campus na warszawskiej Pradze: zagospodarowanie dawnej fabryki drutu przy Kijowskiej Startują prace nad zagospodarowaniem terenu dawnej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze. W ramach inwestycji pod nazwą Drucianka Campus przy ul. Kijowskiej powstanie wielofunkcyjny zespół oferujący blisko 42 tys. m² powierzchni biurowej. Koncepcję kompleksu opracował zespół Juvenes Projekt.
Władze Warszawy rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie rejonu ulic Złotej i Zgoda w samym centrum miasta Stołeczny ratusz rozstrzygnął kolejny konkurs na zmiany w samym sercu miasta – w rejonie ulic Złotej i Zgoda. To kolejny etap tworzenia Nowego Centrum Warszawy.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Nowogrodzka Square z Grand Prix Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy Poznaliśmy laureatów piątej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Zwycięzców wszystkich kategorii ogłoszono podczas uroczystości w Teatrze Studio. Po raz pierwszy w historii jury przyznało też specjalne nagrody za rozwiązania proekologiczne i uwzględniające potrzeby osób o ograniczonej mobilności lub percepcji.
Najbardziej ekologiczne realizacje w Polsce Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego ogłosiło wyniki 9. edycji konkursu na najbardziej ekologiczne realizacje i inicjatywy w Polsce – PLGBC Green Building Awards. Aż dwie nagrody przypadły zespołowi mieszkaniowemu Botanica w Gdańsku projektu pracowni Maarte.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2019 – startuje plebiscyt mieszkańców Jury 5. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 17 realizacji. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 12 listopada.
Rozmowa z Krzysztofem Tyszkiewiczem Powiem brutalnie: nie ma rewitalizacji bez choćby częściowej gentryfikacji – o Centrum Praskim Koneser, ul. Marszałkowskiej i związku pomiędzy Juvenes Project a BBI Development z Krzysztofem Tyszkiewiczem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Nowa Ściana Wschodnia Znikają kolejne elementy jednego z ważniejszych założeń urbanistycznych w Polsce – o już rozpoczętych i dopiero planowanych inwestycjach w obrębie Ściany Wschodniej pisze Tomasz Żylski. Publikujemy też opinię Wernera Hubera, szwajcarskiego krytyka architektury i redaktora magazynu „Hochparterre”, na temat ostatnich przeobrażeń w tym rejonie miasta oraz archiwalne zdjęcia zespołu, jakie wykonał podczas swoich licznych wizyt w Warszawie.