Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

 KIPP Projekt
KIPP Projekt
KIPP Projekt
sp. z o.o.
ul. Konduktorska 4/19U
00-775 Warszawa
tel. 22 5654000
fax 22 5654001
e-mail:kipp@kipp.com.pl
www.kipp.com.pl

Warszawskie biuro KiPP Projekt, prowadzone przez architekta Adriana Góreckiego, kontynuuje tradycje założonej w 1988 roku Kancelarii Inwestycyjnej Property Project. Firma specjalizuje się w dużych obiektach użyteczności publicznej o zróżnicowanej estetyce: od malowniczych konstrukcji pawilonu polskiego na Expo w Saragossie (2008), po duże, budynki o charakterze uniwersalnym, takie jak wieżowiec North Gate w Warszawie (2008), osiedla mieszkalne budowane dla dużych deweloperów, a także hale sportowe i aquaparki . Niewątpliwie wspólnym mianownikiem tych projektów jest pragmatyzm.

Adrian Górecki

Adrian Górecki

Pawilon Polski na Expo w Dubaju: mamy pierwsze zdjęcia Projekt pawilonu Polski na Expo w Dubaju został wyłoniony w konkursie z 2018 roku. Wygrała pracownia WXCA, proponując wykorzystanie na zewnątrz i w środku obiektu instalacji kinetycznych mających przywodzić na myśl stada ptaków. Mamy pierwsze zdjęcia pawilonu Polski na Expo w Dubaju.
Konstanciński ratusz Przygotowania do budowy ratusza trwały kilkanaście lat. Główny spór dotyczył lokalizacji obiektu. Pod uwagę brano między innymi Skolimów i teren obok Starej Papierni. Ostatecznie wybór padł na niezagospodarowany dotąd obszar w północno-zachodniej części miasta – pisze Tomasz Żylski.
Pawilon Polski na Expo 2015 w Mediolanie Pierwsza międzynarodowa wystawa odbyła się w 1851 roku w Londynie. Pozostająca pod zaborami Polska nie miała swojego pawilonu narodowego, pokazywaliśmy się jednak pod flagami innych państw, często zdobywając też nagrody i wyróżnienia. Już na pierwszej w Londynie warszawski zegarmistrz Izrael Staffel otrzymał złoty medal za maszynę rachunkową. Na paryskiej, w 1855 roku, nagrodzono prace malarza Henryka Rodakowskiego, który wystąpił z ramienia Francji, a na wiedeńskiej, w 1873 roku, m.in. Jana Matejki i Wojciecha Gersona – pisze Tomasz Żylski.
Projekt wystawy stałej w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wyniki konkursu Muzeum Warszawskiej Pragi ogłosiło 17 grudnia 2013 wyniki konkursu na koncepcję scenariusza i koncepcję plastyczno – przestrzenną stałej wystawy praskiego muzeum
Zespół apartamentowo-usługowy Aura Gdańsk Autorami projektu nowej inwestycji w Gdańsku są architekci z pracowni KIPP Projekt. Nawiązując do historycznej zabudowy wyspy spichrzów, architekci starali się przywołać nastrój dawnej portowej metropolii. zaprojektowali zespół w formie trzech spichlerzy ze szczytami zwróconymi ku wodzie
Pawilon Polski w Saragossie Już 14 czerwca Polska pokaże na wystawie EXPO 2008 swój pawilon - futurystczne wnętrze z tradycją. (Autorzy: KIPP Projekt Sp. z o.o.)
EXPO 2008 Zwycięski projekt na scenografię i zagospodarowanie wnętrza oraz dekoracje fasady Pawilonu Polskiego na Wystawie EXPO 2008 w Saragossie. (KIPP Projekt Sp. z o.o.)