Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

KUMstudio
KUMstudio
KUMstudio
ul. Szlak 39 / 2a
31- 153 Kraków
tel. +48 606 387 035
e-mail: biuro@kumstudio.com
kumstudio.com

Biuro pod nazwą Kakofonia Ulotnych Myśli (KUMstudio) założył w 2013 roku Łukasz Skorek, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. KUMstudio zajmuje się projektowaniem architektonicznym, doradztwem inwestycyjnym oraz tworzeniem autorskich mebli. Wśród jego realizacji znajdują się m.in. wnętrza Instytutu leczenia zeza w Krakowie (2013) i domy jednorodzinne: CUT House w Krakowie (2019) czy TRIPLE House w Bibicach (2020).

W 2020 roku Łukasz Skorek znalazł się na liście Europe 40 Under 40 wśród czterdziestu najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką. Ranking ten publikuje chicagowskie Muzeum Architektury i Designu Chicago Athenaeum we współpracy z European Centre for Architecture Art Design.

Łukasz Skorek

Łukasz Skorek

właściciel
Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach: wyniki konkursu Urząd miasta Katowice rozstrzygnął konkurs na projekt Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki. Budynek według zwycięskiego projektu KUMstudio ma stanąć przy skrzyżowaniu ulic Markiefki i Katowickiej w Bogucicach do 2025 roku.
Cut House od KUMstudio: gra świateł na bryle W willowej dzielnicy Krakowa stanął dwupiętrowy dom projektu młodej pracowni KUMstudio. Corbusierowską grę brył w świetle architekci zinterpretowali tu w przewrotny sposób, proponując grę świateł na bryle.
Najlepsi młodzi architekci: Polacy na liście Europe 40 Under 40 Polacy po raz kolejny w gronie najlepszych młodych architektów Europy! Na liście European Centre for Architecture Art Design i Chicago Athenaeum wśród czterdziestu najlepiej zapowiadających się młodych architektów przed czterdziestką znaleźli się w tym roku: Anna Paszkowska-Grudziąż, Jakub Cieślik i Łukasz Skorek.
Instytut leczenia zeza w Krakowie projektu KUMstudio Przyjazne dzieciom wnętrze odbiega od typowych przestrzeni ośrodków opieki zdrowotnej. Dzięki odpowiedniej lokalizacji pomieszczeń zapewnia także całkowitą prywatność konsultacji medycznych.