Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury
Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury
Projekt Polsko-Belgijska
Pracownia Architektury
Sp. Z o.o.
ul. Meksykańska 8
03-948 Warszawa
tel. 22 6549585
fax 22 6548848
e-mail: info@projekt.waw.pl
www.projekt.waw.pl

W latach 80. Leszek Klajnert prowadził swoją pracownie jako niezależne Autorskie Pracownie Architektury. W 1991 roku zarejestrowana została w Warszawie spółka Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury (Projekt PBPA), której prezesem jest dziś Adam Wagner. Przez 20 lat działalności w biurze powstało wiele znaczących dla Warszawy realizacji – większość jest wynikiem współpracy Leszka Klajnerta z Jerzym Czyżem (autorem warszawskiego osiedla Za Żelazną Bramą z lat 60. i jednego z pierwszych stołecznych drapaczy chmur – Błękitnego Wieżowca, 1991). Architekci są autorami odbudowy pałacu Jabłonowskich na pl. Teatralnym (1997), biurowca Sienna Center (1998), wieżowca będącego siedzibą firmy Warta (2000), hotelu Hyatt (2002) oraz niezrealizowanej wizji odtworzenia zabudowy pl. Piłsudskiego. Ponadto Projekt PBPA zaprojektowała w stolicy m.in. Dom Księży Emerytów (2001), Wyższe Seminarium Duchowne (2004), osiedla na ul. Meksykańskiej i w al. Wilanowskiej (oba 2007). Firma jest współprojektantem kompleksu biurowego "Warsaw Spire".

Adam Wagner

Dariusz Bodzioch

Paweł Strug

Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Architektura w Polsce: wakacyjny przewodnik po architekturze Czy architektura w Polsce może być atrakcyjna dla zagranicznego turysty? Czy sami jesteśmy ciekawi tego, co ją wyróżnia i jakie XX-wieczne realizacje trafiły już do kanonu? Co zobaczyć w Polsce podczas wakacji? Prezentujemy nasz subiektywny przewodnik po architekturze w Polsce. Zaplanuj z nami Grand Tour po polskiej architekturze!
Osiedle Fabrica Ursus w Warszawie: mieszkania z historią w tle Rozpoczęła się realizacja osiedla Fabrica Ursus w Warszawie. Nowe budynki zostaną wkomponowane w pozostałości zabytkowych hal  dawnych zakładów mechanicznych. Za koncepcję założenia odpowiada  Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.
Biurowiec Lakeside w Warszawie: nowy projekt pracowni Grupa 5 Architekci Biurowiec Lakeside powstanie nad niewielkim jeziorem na warszawskim Służewcu. Budynek według projektu pracowni Grupa 5 Architekci zastąpi University Business Center I z 1997 roku.
Warsaw UNIT: nowy wieżowiec Warszawy Warsaw UNIT to kolejny wieżowiec, jaki powstał na warszawskiej Woli. Koncepcję liczącego 200 metrów obiektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Wieżowiec The Bridge: UNStudio projektuje w Warszawie The Bridge to kolejny wieżowiec u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Projekt mierzącego 174 metry budynku opracowało holenderskie  UNStudio.
SKYSAWA: nowy warszawski wieżowiec SKYSAWA powstaje przy rondzie ONZ według projektu Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury. To kolejny warszawski wieżowiec połączony podziemnym tunelem z pobliską stacją metra.
DtEA 2020 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto drugą edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji takich pracowni jak Bjarke Ingels Group czy Diller Scofidio + Renfro znalazło się też siedem projektów z Polski!
Biurowiec Warsaw UNIT w Warszawie Na Woli powstaje kolejny wieżowiec. Koncepcję przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.