Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Studio architektoniczne SIETNICKI
Studio architektoniczne SIETNICKI
studio architektoniczne SIETNICKI
ul. Narutowicza 2/3
70-231 Szczecin
tel.+48 91 488 0500
e-mail: biuro@sasstudio.pl
http://sasstudio.pl/

SAS studio architektoniczne SIETNICKI to autorskie biuro Marka Sietnickiego, absolwenta Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej,  w latach 2003-2013 założyciela i wspólnika pracowni mellon architekci. Jest autorem kilkudziesięciu projektów i realizacji w kraju i za granicą.  Wśród realizacji Marka Sietnickiego dominują budynki mieszkalne i apartamentowe. Jest m.in. współautorem budynków STBS Kleeberga w Szczecinie, apartamentów Marinos w Świnoujściu, Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu czy ośrodka wypoczynkowego Rosevia Resort w Jastrzębiej Górze. Od kilku lat związany z grupą inwestycyjną Firmus, dla której zaprojektował koncepcję zespołu Beach City na mierzei Jamneńskiej oraz apartamentowce w Mielnie. Sietnicki jest też autorem kilkunastu publikacji naukowych dotyczących teorii architektury współczesnej oraz opracowań studialnych.

Marek Sietnicki

Marek Sietnicki

właściciel
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Ośrodek wypoczynkowy Rosevia w Jastrzębiej Górze Zespół, prócz atrakcyjnego położenia na klifie, odznacza się ciągle rzadkim na polskim Wybrzeżu sposobem zabudowy. Zamiast „ekonomicznie uzasadnionego” dużego, wolno stojącego obiektu zrealizowano kompleks 22 niewielkich domów z maksymalnie czterema jednostkami mieszkalnymi – pisze Piotr Śmierzewski.
Budynki mieszkalne Dune II w Mielnie Podczas realizacji zespołu architekci starali się w maksymalnym stopniu wykorzystać walory działki położonej niecałe 100 metrów od morza. Projektując Dune, zachowali większość drzew i pofalowaną wydmową rzeźbę terenu, planowane wycinki ograniczając do minimum – o budowie kompleksu i wyzwaniach wiążących się z jego usytuowaniem na podłożu charakteryzującym się silnymi przewarstwieniami gruntów nośnych i nienośnych oraz bardzo wysokim poziomem wód podziemnych – pisze Marek Sietnicki ze studia architektonicznego SIETNICKI.
Zawód Architekt: Marek Sietnicki Gdy przyszły kompromisy a nasze biuro się rozrosło założyłem własną pracownię, uznając, że kryzys to dobry moment na zmiany - z Markiem Sietnickim rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Apartamenty Dune w Mielnie Budynek stanowi łącznik pomiędzy dawną tkanką miasta, przywołującą klimat eleganckich przedwojennych kurortów, a modernistycznymi ośrodkami wczasowymi z okresu PRL.
Dune City nagrodzone MPIMP AR Future Projects Award Pracownia SAS studio otrzymała nagrodę MPIMP AR Future Projects w kategorii Rewitalizacja i planowanie. Nagrodzony projekt to masterplan Dune City na mierzei jeziora Jamno.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.