Pomnik Bitwy Warszawskiej: wyniki konkursu Konkurs na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku wygrała pracownia Nizio Design International. Monument upamiętniający jedną z najważniejszych bitew wojny polsko-bolszewickiej już  wkrótce stanie na placu Na Rozdrożu w Warszawie.
Amfiteatr w Zielonej Górze: wyniki konkursu Słynny amfiteatr w Zielonej Górze czeka rozbiórka. Konkurs na projekt sali koncertowej w jego miejscu wygrała pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci, proponując obiekt w formie przeskalowanego pawilonu wkomponowanego w zbocze i przekrytego zielonym, lekko pochyłym dachem.
Grant of Colour 2020: konkurs dla młodych architektów Firma Tarkett zaprasza do udziału w konkursie Grant of Colour 2020 na projekt przestrzeni edukacyjnej z wykorzystaniem jednej z kilku palet barwnych opracowanych dla różnych grup wiekowych. Oprócz nagród dla uczestników, przewidziano też nagrodę dla placówki, której przestrzeń zostanie wykorzystana w zwycięskiej pracy.
Siedziba Płockiej Orkiestry Symfonicznej według młodych architektów Rozstrzygnięto konkurs na projekt sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Do drugiego etapu przeszło tylko pięć biur, w tym zespół młodych architektów Aleksandry Kozłowskiej, Adama Cylnego, Michała Bamberskiego, Adriana Chmielewskiego i Dawida Jarosza.
Eko Przestrzeń, Eko Pomysł, Eko Ja – konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Promocji Architektury SARP zapraszają uczniów w wieku 12-19 lat do udziału w kolejnej edycji konkursu Eko Przestrzeń, Eko Pomysł, Eko Ja.
DETAIL Prize 2020. Zgłoszenia Po raz dziewiąty ubiegać się można o DETAIL Prize, którą nagardzane są innowacyjne projekty o wyróżniającej się architektonicznej i technicznej jakości oraz detalach dobrze wpisanych w całościową koncepcję. Tym razem konkurs otwarty jest nie tylko dla architektów czy inżynierów, ale również dla szkół architektury.
Perły Łodzi 2020 – najlepsze łódzkie realizacje 2019 roku 15 lutego wystartował plebiscyt Perły Łodzi 2020 na najlepsze inwestycje ubiegłego roku. Nominowanych jest 55 obiektów.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – przyjmowanie zgłoszeń Wcześniej niż zwykle rozpoczęła się nowa edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Najlepsze realizacje i wydarzenia 2019 roku można zgłaszać do 2 marca.
Lider Dostępności 2020 – konkurs na najlepsze projekty uwzględniające potrzeby wszystkich użytkowników Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 5. edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego Lider Dostępności. Projekty i inicjatywy można nadsyłać w aż ośmiu kategoriach.
Muszla koncertowa w Gdyni z nagrodą za najlepszą realizację w mieście Rada Miasta Gdyni po raz kolejny przyznała nagrody dla najlepszych realizacji. Grand Prix przypadło modernizacji muszli koncertowej projektu pracowni Balans.
Mieszkanie Plus – Ratuszowa. Wyniki konkursu na projekt osiedla na warszawskiej Pradze [WIZUALIZACJE] W ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Ratuszowej na warszawskiej Pradze powstanie nowe osiedle. W rozstrzygniętym właśnie konkursie zwyciężyła pracownia BE DDJM Architekci, drugie miejsce zajęło holenderskie studio MVRDV, a trzecie Fiszer atelier 41.
Building of the Year 2020: Polska w konkursie portalu ArchDaily Aż 19 realizacji reprezentuje Polskę w internetowym plebiscycie Building of the Year 2020 organizowanym przez ArchDaily. O tym, które przejdą do finału zdecydują użytkownicy. Prezentujemy polskie obiekty walczące o tytuł Building of the Year 2020.  
Sala koncertowa w Płocku: wyniki konkursu Nowa sala koncertowa w Płocku powstanie według projektu Plus3 Architekci. Praca tej warszawskiej pracowni zwyciężyła w rozstrzygniętym właśnie konkursie.
Ostatni dzwonek dla Eco-Miast Termin przyjmowania zgłoszeń do 7. edycji konkursu przedłużono do 28 lutego. To ostatni dzwonek dla miast, by wziąć udział w konkursie i pochwalić się zrealizowanymi projektami.
Zaprojektuj dom dla dwojga! Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz Poznańska firma CAD Projekt K&A i redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” zapraszają do udziału w ósmej edycji konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor. Tym razem zadaniem jest adaptacja poprzemysłowego wnętrza na nowoczesną przestrzeń mieszkalną.
CLIMATE CHANGE Travel Grants 2020 Berlińskie studio architektoniczne GRAFT we współpracy z niemiecką polityk Marianne Birthler ogłosiło konkurs o dwa granty na podróż studialną lub badania dotyczące zmian klimatu i ich konsekwencji dla środowiska zbudowanego.
Konkurs VASCO Integracja 2020 Można już nadsyłać zgłoszenia do dwunastej edycji konkursu VASCO Integracja 2020. W tym roku uczestnicy mogą spróbować swoich sił także w projektowaniu kontenerowego domku letniskowego.
Konkurs na hospicjum w Rybniku: wyniki Rozstrzygnięto konkurs na hospicjum w Rybniku. Prosty, dwukondygnacyjny pawilon z pełnymi zieleni tarasami i patiami powstanie według projektu katowickiej pracowni M.O.C. Architekci.
Muzeum Lubomirskich: konkurs na projekt wystawy Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Fundacja Art Transparent zapraszają do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji aranżacji wystawy stałej przyszłego Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu.
Piękny Wrocław 2020 Trwa nabór zgłoszeń do 30., jubileuszowej edycji konkursu Piękny Wrocław na najlepsze realizacje minionego roku. Nadsyłanie propozycji do 29 lutego.