Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Saint-Gobain Glass Design Award: konkurs dla architektów i studentów projektowania Firma Saint-Gobain zaprasza wszystkich architektów i studentów, którzy w swoich realizacjach bądź projektach wykorzystują produkty marki do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Pula nagród wynosiż 70 tys. zł.
NAWW 2022: poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego NAWW 2022. Jury wyłoniło laureatów w sześciu kategoriach. Grand Prix dla Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia w Czempiniu Pracowni Projektowej J.P. Woźny.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.
Konkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu Nadleśnictwo Człuchów zaprasza do udziału w konkursie na projekt swojej nowej siedziby. Składanie prac do 27 lutego 2023 roku.
Nowa pływalnia na Białołęce. Poznaliśmy wyniki konkursu Władze dzielnicy Białołęka rozstrzygnęły rekomendowany przez SARP konkurs na projekt krytej pływalni przy ul. Ostródzkiej w Warszawie. W przestrzeniach wspólnych nowego budynku znajdą się artefakty z czasów kultury łużyckiej odnalezione podczas prowadzonych w tym miejscu prac archeologicznych.
Najlepsze przestrzenie publiczne Europy: znamy wyniki European Prize for Urban Public Space 2022 Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie ogłosiło zwycięzcę European Prize for Urban Public Space 2022: najważniejszego międzynarodowego konkursu honorującego wyjątkowe przestrzenie publiczne w Europie. Grand Prix przypadło odbudowie kolejnego odcinka kanału Catharijnesingel, przez kilkadziesiąt lat ukrytego pod powierzchnią ulic w centrum Utrechtu.
Modelowy budynek wielorodzinny o obniżonej energochłonności: konkurs architektoniczny Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt modelowego budynku wielorodzinnego o obniżonej energochłonności. Wybrane koncepcje trafią do wspólnej bazy, z której będą mogły korzystać m.in. gminy oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe.
Pawilon Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023 Poznaliśmy wyniki konkursu projekt wystawy w pawilonie Polski na Biennale Architektury w Wenecji 2023. Zwyciężyła koncepcja kuratorska kulturoznawcy Jacka Sosnowskiego, który do współpracy zaprosił artystkę Annę Barlik i architekta Marcina Strzałę.
W dawnych Koszarach Mokotowskich powstanie nowa siedziba NAC: trwa konkurs architektoniczny Narodowe Archiwum Cyfrowe będzie miało nową siedzibę. Właśnie ogłoszono konkurs na przebudowę na ten cel zabytkowych Koszar Mokotowskich.
Konkurs na projekt pawilonu Polski na EXPO 2025 w Osace Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ogłosiła konkurs na koncepcję pawilonu Polski na światową wystawę EXPO 2025 w Osace. Konkurs po raz pierwszy w historii prowadzony będzie w formule flamandzkiej.
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2022 – wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego 2022 organizowanego przez katowicki SARP we współpracy ze Śląską Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Grand Prix zdobyła pracownia SLAS Architekci  za rozbudowę szkoły muzycznej w Jastrzębiu Zdroju. Jury doceniło też realizacje Marleny Wolnik i Karoliny Więcławik, biura Dyrda Fikus Architekci oraz Michała Kucharskiego i Mateusza Piwowarskiego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie: wyniki Władze Warszawy ogłosiły wyniki konkursu na projekt nowej kociarni w Wawrze. Zwyciężył architekt Piotr Głowacki z Krakowa. Drugą nagrodę otrzymało biuro Kwadratura z Warszawy, a trzecią ex aequo Andrzej Jurkiewicz oraz Stanisław Ignaciuk, Krzysztof Kamienobrodzki i Zofia Stachura.
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu: wyniki Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu ogłosiła wyniki konkursu na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Pierwszą nagrodę otrzymali Katarzyna Jędrzejczak, Michał Siedacz, Adam Specht i Marcin Podlewski.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: wyniki W lipcu tego roku Politechnika Krakowska we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiła konkurs na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Właśnie poznaliśmy wyniki. Zwyciężyło biuro Wojciech Sumlet Architektura, które zaproponowało rozwiązania o nowoczesnym charakterze, a jednocześnie z szacunkiem odnoszące się do przeszłości. Realizacja ma się zacząć już w 2024 roku.
Lider Dostępności 2022 – najlepsze realizacje uniwersalne w Polsce Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłosiły wyniki siódmej edycji konkursu Lider Dostępności. Po raz kolejny wyłonione zostały obiekty i przestrzenie publiczne najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W specjalnej kategorii Architekt / Urbanista jury doceniło profesor Ewę Kuryłowicz, prekursorkę nauczania o projektowaniu uniwersalnym na polskich uczelniach.