Architektura MuratorKonkursyHiperbaza w Świdwinie: konkurs na projekt bazy warsztatowej dla Zespołu Szkół Rolniczych

Hiperbaza w Świdwinie: konkurs na projekt bazy warsztatowej dla Zespołu Szkół Rolniczych

Trwa konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej bazy warsztatowej Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Składanie wniosków do 10 marca.

Hiperbaza w Świdwinie: konkurs na projekt bazy warsztatowej dla Zespołu Szkół Rolniczych
Teren Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie; fot. materiały konkursowe

Świdwin to niewielkie miasto nad Regą w województwie zachodniopomorskim, które ma za sobą długą i bogatą historię, sięgającą XII wieku. Ma też znaczące dokonania w dziedziny edukacji. W 1878 roku powstała tu szkoła rolnicza, która 15 lat później jako wyższa placówka nauczania była jedyną tego typu na Pomorzu Zachodnim. Do wybuchu I wojny światowej ukończyło ją ponad 700 absolwentów. Dziś jej tradycje kontynuuje Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego. W lutym tego roku instytucja ogłosiła rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt nowej bazy warsztatowej.

W 6-osobowym jury znaleźli się architekci Dariusz Herman (przewodniczący), Miłosz Raczyński, Jacek Lenart i Maciej Siekierski, a także Zdzisław Pawelec, wicestarosta Powiatu Świdwińskiego i Daniel Nowak, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdwinie. Pula nagród wynosi 70 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 30 tys. zł, za miejsce drugie – 20 tys. zł, a za miejsce trzecie – 10 tys. zł. Przyznane zostaną także dwa wyróżnienia po 5 tys. zł. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 10 marca, składania prac 22 czerwca. Ogłoszenie wyników zaplanowano do 15 lipca 2022 roku. Więcej informacji na stronie: powiatswidwinski.ezamawiajacy.pl.

Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.