Nowe inwestycje w Łodzi

New Iron w Łodzi

2024-06-21 0:46 Materiał sponsorowany

NEW IRON to projekt, który wyróżnia się nie tylko swoją imponującą architekturą, ale także kompleksowym podejściem do urbanistyki, zrównoważonego rozwoju i funkcjonalności. Inwestycja ta obejmuje obszar znaczący dla rozwoju Łodzi, nadając mu nową, nowoczesną tożsamość. Budynek już stał się nowym symbolem miasta.

NEW IRON to projekt, który wyróżnia się nie tylko swoją imponującą architekturą, ale także kompleksowym podejściem do urbanistyki, zrównoważonego rozwoju i funkcjonalności. Inwestycja ta obejmuje obszar znaczący dla rozwoju Łodzi, nadając mu nową, nowoczesną tożsamość. Budynek już stał się nowym symbolem miasta.

Ikoniczne i niepowtarzalne „żelazko”

Ta unikatowa w skali Łodzi inwestycja kształtem nawiązuje do budynku Flatiron znajdującego się w Nowym Jorku. Oba budynki w obrysie przypominają żelazko, co zresztą podkreślono w ich nazwach. A wynika to z trójkątnego kształtu działek, na których je posadowiono.

Inwestycje łączy je bez wątpienia jeszcze jedno – oba są jedyne w swoim rodzaju, ikoniczne i niepowtarzalne. Flatiron w Nowym Jorku powstał na początku dwudziestego wieku, dokładnie w 1902 roku jako budynek biurowy, obecnie trwa jego adaptacja na ekskluzywny apartamentowiec. Ma być gotowy za trzy lata. Łódzki NEW IRON od samego początku zaprojektowany został jako unikatowy apartamentowiec. Na pewno więc będzie pierwszym budynkiem mieszkalnym o tak nietypowym kształcie, a lokatorzy będą się mogli do niego wprowadzić w 2024 roku.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

NEW IRON wyznacza nowe standardy wśród łódzkich inwestycji, co czyni go pionierem w segmencie premium. To jedyna inwestycja w swoim rodzaju i pewnie drugiej takiej nie będzie przez najbliższych kilkanaście lat, a może i w ogóle – mówi Piotr Leśniak, dyrektor generalny w Bona Fide Development, spółce która realizuje tę inwestycję.

Apartamenty w samym sercu Łodzi

W budynku znajduje się jedynie trzydzieści siedem apartamentów o powierzchniach od 42 do 83 m². z dużymi tarasami oraz przestronne dwupoziomowe wnętrza od 75 mkw. do 125 m². Dodatkowo ekskluzywne penthouses o powierzchniach od 142 do 220 m². znajdujące się w przeszklonej wieży z oddzielną windą. Największy z nich z prywatnym wyjściem na taras został już sprzedany za ponad cztery miliony złotych. To jedna z najwyższych transakcji mieszkaniowych w Łodzi. Apartament ten zajmuje aż trzy kondygnacje w przeszklonej wieży.

Apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na unikatowy projekt, dogodne położenie w samym sercu Łodzi i doskonałe miejsce do życia. Wielu traktuje je jako świetną lokatę kapitału. Takie inwestycje nigdy nie tracą na wartości, a jedynie zyskują – podkreśla Piotr Leśniak.

Za projekt budynku NEW IRON odpowiada wielokrotnie nagradzany polski, łódzki architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt. Jego projekty nie tylko zaskakują formą, koncepcją architektoniczną i wizualną, ale także zdobywają nagrody na arenie międzynarodowej.

Liczymy na to, że niebawem i NEW IRON znajdzie się w gronie laureatów najlepszych projektów architektonicznych, ponieważ zdecydowanie na to zasługuje – mówi Piotr Leśniak.

Concierge, wspólny taras, podziemny parking

Na jakie udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy? Jak przystało na budynek klasy premium na parterze znajdzie się duże lobby z przestronnym, niezwykle eleganckim miejscem dla osoby pełniącej funkcję concierge, która służyć będzie mieszkańcom wsparciem w różnych sprawach. Na dachu budynku wydzielono część tarasu do spędzania wspólnie czasu. O tym, w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana, zdecydują przyszli mieszkańcy. Dolny poziom, w którym znajduje się lobby wyłożony będzie kamieniem i eleganckim drewnem, zresztą te elementy pojawiają się na każdej kondygnacji klatki schodowej. W podziemnym parkingu zainstalowana zostanie ładowarka do aut elektrycznych, znajdzie się też funkcjonalna rowerownia. Obiekt będzie monitorowany, a w każdym z apartamentów zainstalowane zostaną systemy inteligentnego domu, klimatyzacja i systemy do ogrzewania podłogowego w łazienkach. Warto przy okazji dodać, że apartamenty mają wysokość trzech metrów.

Imponujące wrażenie robi nie tylko bryła i wnętrze budynku, równie efektownie prezentuje się sama elewacja, w części wyłożona spiekami kwarcowymi z efektownymi wystającymi podświetlanymi pilastrami. Uwagę przykuwa szczególnie zaoblony całkowicie przeszklony przód budynku.

Tam, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją

Projekt NEW IRON uwzględnia również aspekty zrównoważonego rozwoju, kładąc nacisk na efektywne wykorzystanie energii, zielone rozwiązania architektoniczne oraz przemyślane zarządzanie odpadami. W ten sposób inwestycja nie tylko podnosi standardy estetyczne miasta, ale również wpisuje się w globalne trendy związane z odpowiedzialnym rozwojem urbanistycznym.

Jakością wyróżniającą NEW IRON jest także jego strategiczne położenie. Projekt umożliwia łatwy dostęp do kluczowych punktów miasta, co sprawia, że staje się on istotnym elementem jego struktury komunikacyjnej. To miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją, a dynamizm z harmonią.Usytuowanie apartamentowca w ścisłym centrum Łodzi sprawia, że wciągu 90 minut można stąd dojechać do Warszawy. Niewiele dłużej trwa podróż do Poznania, Wrocławia i Katowic. W nieco ponad trzy godziny można być w Gdańsku, Krakowie czy Lublinie.

To więcej niż mieszkanie!

Mieszkań luksusowych w Łodzi przybywa, ale pamiętajmy o tym, że zawsze będą tylko niewielką częścią rynku nieruchomości. Łódź staje się naprawdę świetnym miejscem do inwestowania w nieruchomości tego typu. Po pierwsze ze względu na dogodną lokalizację w sercu Polski, z ringiem autostrad w każdym kierunku. Po drugie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, z niezwykle bogatą historią miasta czterech kultur. Po trzecie władze miasta dbają o to, aby nie brakowało tu wielu atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Po czwarte w Łodzi działa wiele międzynarodowych korporacji z doskonałą kadrą menedżerką, która nawet jak przyjeżdża do miasta na kilka miesięcy, to przecież musi gdzieś mieszkać. Dlaczego nie w NEW IRON, najbardziej charakterystycznym budynku w sercu miasta. Taki służbowy apartament można wykorzystać na wiele sposób, nie tylko mieszkaniowych, mogą się w nim także odbywać kameralne spotkania biznesowe – podkreśla Piotr Leśniak.

NEW IRON w Łodzi to zdecydowanie więcej niż inwestycja nieruchomościowa. To manifestacja nowej ery dla miasta, w której harmonijne połączenie nowoczesności, estetyki i zrównoważonego rozwoju staje się kluczowym elementem przyszłościowej wizji miasta.

NEW IRON

i

Autor: serwis prasowy

Biuro:

Łódź, ul. Tymienieckiego 30a

e-mail: [email protected]

tel. 664 144 146

Adres inwestycji:

Łódź, ul. Struga 22