SOHO Factory

Splendor na Kamionku. Kolejne budynki mieszkalne w ramach SOHO Factory

2023-04-17 15:49

Startuje kolejny etap realizacji wielofunkcyjnej dzielnicy na warszawskim Kamionku. W ramach założenia SOHO Factory już wkrótce powstaną dwa nowe budynki: Splendor i Kardan.

Apartamentowce Splendor i Kardan Warszawa, ul. Mińska
Autorzy: HRA Architekci
Generalny wykonawca: UNIBEP
Inwestor: Yareal
Zakończenie realizacji: 2024

Pierwszym z oddanych do użytku był 9-kondygnacyjny budynek SOHO 18 u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. Cztery kolejne są obecnie w trakcie realizacji, ale inwestor zapowiada już budowę nowych oraz dokończenie 300-metrowego parku linearnego, który stanowić ma główną oś kompozycyjną założenia. Planowane budynki, pod nazwą Splendor i Kardan, zaoferują w sumie 146 mieszkań o podwyższonym standardzie. Ich projekt, podobnie jak pięciu poprzednich, powstał w warszawskiej pracowni HRA Architekci.

Czteropiętrowy Splendor wyróżniać się ma ceglanymi elewacjami i wysokimi na dwie kondygnacje balkonami. Od ulicy Mińskiej w bryłę budynku wkomponowany zostanie odnowiony, zabytkowy mur, a w środku znajdzie się jedynie 14 apartamentów. Pięciopiętrowy Kardan od strony ulic również wykończony zostanie cegłą. O jego wyrazie architektonicznym decydować będą pseudoindustrialne detale w postaci dużych, „przemysłowych” okien czy balustrad balkonów z czarnej, stalowej siatki. Budynek zaprojektowano na planie litery U. Przewidziano w nim w sumie 132 mieszkania o powierzchni o 25 do 125 m². Ruszamy z budową trzeciego etapu SOHO by Yareal, a jednocześnie zbliżamy się do półmetka rozwoju tego wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskim Kamionku. W najbliższych miesiącach kluczowe będzie zakończenie budowy parku linearnego, czyli centralnej części inwestycji, wokół której będzie skupiało się życie całego kwartału – mówi Jacek Zengteler, prezes Yareal i zapowiada, że w ramach parku posadzonych zostanie ponad 100 nowych drzew.