Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli

i

Autor: Archiwum Architektury Systemy szklanej fasady Mennica Legacy Tower zostały zaprojektowane przez firmę Aluprof. Zastosowano m.in. system ściany elementowej słupowo-ryglowej MB-SE80 MLT, której konstrukcję stanowią moduły, w całości wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym. Wysokość modułów odpowiada wysokości kondygnacji, do której są montowane, a ich szerokość ustalana jest zgodnie z projektem architektonicznym

Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli

2020-04-24 19:37

Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.

Nazwa obiektuZespół Mennica Legacy Tower
Adres obiektuWarszawa, ul. Prosta 20
AutorzyGoettsch Partners
Współpraca autorskaEpstein
Generalny wykonawcaWarbud
InwestorGolub GetHouse
Data realizacji (koniec)2020

Mennica Legacy Tower: wieżowiec na ukończeniu

Mennica Legacy Tower to zespół biurowy realizowany przez Golub GetHouse i Mennicę Polską przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Kompleks o powierzchni 65 630 m² powstaje w miejscu socrealistycznego gmachu mennicy projektu Józefa Jaszuńskiego. Mennica Legacy Tower składa się z 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku, który został oddany do użytku już w listopadzie 2019 roku. Zakończenie budowy wysokościowca planowane jest jesienią. Aktualnie trwają w nim prace wykończeniowe. Równolegle prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem pasażu między budynkami. W przestrzeniach wokół Mennica Legacy Tower zostały posadzone m.in. drzewa ambrowca balsamicznego. Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W otoczeniu kompleksu prowadzone są także prace związane z przygotowaniem nowego fragmentu ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

Czytaj też: Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower |

Mennica Legacy Tower – najemcy i udogodnienia

W wieży Mennica Legacy Tower znajdą się m.in. biura centrali mBanku, firmy Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej, a także liczne sklepy i restauracje. W sumie w obu budynkach przewidziano 4 500 m² powierzchni handlowo-usługowej, w tym centrum fitness oraz centrum konferencyjne. Do dyspozycji najemców będzie też czteropoziomowy parking podziemny, mieszczący 620 aut oraz 300 rowerów. Za projekt Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Zobacz także film ukazujący postęp prac i wnętrza wieżowca. Po Mennica Legacy Tower oprowadza Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.