Case study

Okna do płaskich dachów w wielkomiejskim wydaniu

2023-05-15 16:56 Materiał sponsorowany

W pobliżu centrum Chicago stoi budynek z dużym, otwartym tarasem na dachu. Aby doświetlić znajdujące się poniżej pomieszczenia, właściciele zamontowali specjalne okna do płaskich dachów, charakteryzujące się konstrukcją o wzmocnionej nośności i antypoślizgową powłoką.

Nieopodal chicagowskiego downtown znajdują się popularne dzielnice mieszkalne. Domy w tej części miasta budowane są zwykle na wąskich, podłużnych działkach, a ich usytuowanie jeden przy drugim mocno ogranicza dopływ naturalnego światła. Montaż wielu pionowych okien niewiele w takim przypadku pomaga, a dodatkowo ogranicza prywatność domowników „mających na oku” mieszkających tuż za ścianą sąsiadów.

Na płaskim dachu jednego z takich prywatnych domów, właściciele postanowili stworzyć funkcjonalny taras, pod którym mieści się użytkowa garderoba i wygodna łazienka. Aby zapewnić odpowiednie doświetlenie tych pomieszczeń zamontowane zostały dwa okna do dachów płaskich DXW od FAKRO. Taras również zyskał. Równe wykończenie posadzki z oknami po których bez przeszkód można chodzić sprawiło, że przestrzeń na tarasie stała się bardzo komfortowa w użytkowaniu.

Okno DXW od FAKRO to innowacyjne rozwiązanie do dachów płaskich. Dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce po oknie DXW można swobodnie chodzić. W użytkowaniu jest również bezpieczne, ponieważ jego powierzchnia licuje się z pokryciem dachu i nie ma ryzyka potknięcia.

Partnerzy