Furniko

i

Autor: serwis prasowy

Biuro hybrydowe

Jak skutecznie przygotować firmę do pracy w biurze hybrydowym?

2023-05-09 12:19 Materiał sponsorowany

Powrót pracowników do biur po najtrudniejszym okresie pandemii Covid-19 stał się faktem, jednak nadal stanowi duże wyzwanie dla firm. W jaki sposób przyciągnąć pracowników do biura, jak wpływać na ich integrację oraz jak umiejętnie reagować na ciągle zachodzące zmiany?

Wyniki badań przeprowadzonych przez ManpowerGroup i HRlink na reprezentatywnej grupie 130 polskich firm wskazują, że aż 75% pracowników wybrało model pracy hybrydowej jako docelowe rozwiązanie. Większość respondentów wskazało, że chciałoby pracować zdalnie minimum 10 dni w miesiącu, a resztę czasu pracować w biurze. Praca rotacyjna niesie ze sobą wiele wyzwań. Wymaga zmiany organizacji w firmie, reorganizacji procesów i zespołów. Poza nową polityką niezbędne jest także wdrożenie rozwiązań, które zapewnią możliwość efektywnego wykorzystania przestrzeni. Firmy w ostatnich latach inwestowały w środowisko biurowe, aby zapewniać pracownikom większy komfort. W nowoczesnych biurowcach pojawiły się pokoje do pracy w ciszy, strefy do zadań zespołowych, a także przestrzenie do integracji czy wspólnego wypoczynku. Elementy wyposażenia wspierające pracę w modelu Activity Based Working stanowią bardzo dobrą podstawę do przemiany biura Agile w biuro hybrydowe, ale same w sobie nie wystarczają, aby wspierać nowy model.

Jak zaprojektować „biuro hybrydowe”?

Furniko jest długoletnim partnerem i głównym dostawcą produktów oraz rozwiązań dla klientów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nasze zespoły sprzedażowe Furniko Concept doświadczyły wspólnie z klientami przemian, jakie zachodzą we współczesnych biurach. Doświadczenie zebrane podczas realizacji projektów dla kluczowych klientów pozwoliło nam wytypować niezbędne elementy funkcjonalnego biura hybrydowego. Poniżej przedstawiamy kilka cech takiej przestrzeni:

• dostępność i różnorodność stref wspólnych i indywidualnych, które wspierają wykonywanie zadań

• strefy do pracy wspólnej na planie otwartym wyposażone w technologię do videokonferencji

• strefy do pracy w skupieniu wyposażone w punkty zasilania i multimedia

• meble, które są mobilne i które można wygodnie przenosić z miejsca w miejsce

• system, który pozwoli rezerwować najbardziej potrzebne dla pracownika zasoby biura: stanowisko pracy, szafkę na rzeczy osobiste oraz miejsce spotkań. 

Wszyscy nasi klienci wskazują, że biuro hybrydowe ma przede wszystkim zachęcać pracowników do współpracy i ponownej integracji, która nie jest możliwa przy pracy zdalnej. Jak to osiągnąć? Prezentujemy kilka rozwiązań dostępnych w ofercie marki FURNIKO, które mogą ułatwić stworzenie funkcjonalnego biura hybrydowego.

Sprawdzone rozwiązania dla biura w systemie rotacyjnym

Furniko

i

Autor: serwis prasowy FURNIKO SYSTEM LOCKER na karty RFID z systemem Vecos
Furniko

i

Autor: serwis prasowy System WORK&MEET&WELCOME GOBRIGHT

System Vecos to technologiczna odpowiedź na wyzwania biura hybrydowego. Inteligentne oprogramowanie wykorzystujące algorytmy pozwala zminimalizować liczbę szafek typu locker, co przekłada się na znaczne oszczędności. Dodatkowo aplikacja na urządzenia mobilne oraz przeglądarki Releezme pozwala zarządzać systemem lockerów z poziomu administratora i programować konkretne szafki pod konkretne funkcje. Możemy np. tworzyć szafki tylko dla odwiedzających spoza organizacji, szafki na przybory IT, szafki używane przez dany zespół czy nawet szafki, które obsługiwać mogą firmy kurierskie jak UPS czy DHL. System WORK&MEET&WELCOME jest w pełni kompatybilny z systemem VECOS. Zapewnia pełną integrację, możliwość rezerwacji stanowisk pracy, rezerwacji sal konferencyjnych oraz łatwą rejestrację pracowników wchodzących do biura w trybie bezobsługowym. Moduł Welcome pozwala także efektywnie i bezpiecznie zarządzać wizytami osób spoza organizacji, które, rejestrując się w urządzeniu instalowanym na recepcji, wysyłają automatycznie powiadomienie do osoby z organizacji na urządzenia mobilne i e-mail o swojej wizycie.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy FURNIKO SYSTEM SILENT CUBE

Zabezpieczone przed hałasem pokoje tzw. cichej pracy z kolekcji FURNIKO SYSTEM SILENT CUBE oferują wiele możliwości zastosowania. Wstawione w przestrzeń na planie otwartym pozwalają odbyć poufną rozmowę telefoniczną, pracować w skupieniu lub prowadzić spotkanie online. Wszystkie moduły pomieszczeń są konstrukcjami wolno stojącymi i mogą funkcjonować pojedynczo lub połączone w pary. Wzorową izolację akustyczną zapewniają ściany wykonane ze szkła zespolonego i specjalnie zaprojektowanych ścian tapicerowanych. Nad komfortem pracy czuwa bardzo wydajny i cichy system wentylacji oraz inteligentne oświetlenie dostosowujące moc do warunków zewnętrznych.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy MAGIS SYSTEM BRUT

MAGIS SYSTEM BRUT zaprojektowany przez Konstantina Grcica to stół do spotkań z regulacją wysokości w zakresie 72-102 cm, dzięki czemu uzyskujemy dużą elastyczność i możliwość reagowania na aktualne potrzeby przestrzeni biurowej. Maksymalny wymiar stołu to 280 x 95 cm.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy FURNIKO SYSTEM TUNDRA

FURNIKO SYSTEM TUNDRA to ponadczasowe, funkcjonalne meble zaprojektowane z wykorzystaniem naturalnego drewna. Kolekcja powstała z myślą o nowoczesnym i strefowym środowisku biurowym. W serii znajdują się stanowiska pracy, wysokie i niskie stoły oraz stanowiska touchdown.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy SYSTEM regałów SQUARE BOX
Furniko

i

Autor: serwis prasowy SYSTEM regałów SQUARE BOX

SQUARE BOX to system organizacji przestrzeni oparty o rozwiązania modułowe. Wypełnienie regałów stanowią elementy płytowe, do których zaliczamy kubiki otwarte i zamknięte, półki, obudowy kwietników, szafki zwykłe oraz z szufladami. Regały mogą być wyposażone w kółka, dzięki czemu uzyskujemy dużą elastyczność i możliwość reagowania na potrzeby zmieniającej się przestrzeni biura.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy FURNIKO SYSTEM HUSH PADS

FURNIKO SYSTEM HUSH PADS to z kolei panele pochłaniające dźwięk, które łączą w sobie perfekcyjne właściwości akustyczne, design oraz funkcjonalność. Panele HUSH PADS można stosować jako okładziny ścian, ekrany zwieszane z sufitu lub panele wolno stojące i wizerunkowe. Świetnie sprawdzą się również jako wydzielenie przestrzeni otwartych, podnosząc ich akustykę.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy FURNIKO SYSTEM HUSH PADS

Kolekcja PLURIS gwarantuje różnorodność, elastyczność, jakość wykonania oraz nowoczesny i minimalistyczny design. PLURIS redefiniuje każdy aspekt środowiska biurowego, integrując różnorodne style pracy i jest odpowiedzią na dynamiczne zmiany, jakie zachodzą w zakresie organizacji przestrzeni biurowej. System biurek pojedynczych oraz stanowisk typu BENCH daje nieograniczoną możliwość modyfikacji w trakcie użytkowania.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy Kolekcja PLURIS
Furniko

i

Autor: serwis prasowy Kolekcja PLURIS

PROSTORIA SYSTEM LAYOUT to modułowe meble łączące komfort domowej sofy z funkcjonalnym siedziskiem w przestrzeni biura, hotelowego lobby lub poczekalni na lotnisku. Nawet w mniejszych przestrzeniach poszczególne elementy Layoutu mogą być używane do tworzenia wysp lub klastrów dla różnych kontekstów sytuacyjnych. System zapewnia rozwiązanie całego projektu aranżacji wnętrza, a opiera się wyłącznie na czterech podstawowych elementach – siedzisku z oparciem, dwóch narożnikach i pufie.

Furniko

i

Autor: serwis prasowy

GOTESSONS SYSTEM IQSEAT to wielofunkcyjny, zabawny i elastyczny taboret zamontowany na kółkach, co ułatwia przebudowę. Wygodne oparcie można łatwo zamienić w stół do pracy z laptopem.

Salony Furniko Concept

Katowice ul. Gliwicka 275 lok. 2Kleofas Parktel. +48 735 930 713

Kraków ul. Wielicka 28/B Equal Business Park tel. +48 735 930 713

Warszawa ul. Bobrowiecka 8 (parter)tel. +48 735 930 713

Partnerzy