Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

i

Autor: Archiwum Architektury StoBrick – okładzina z prawdziwego klinkieru; fot. serwis prasowy Sto

Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

2022-09-01 16:53 Materiał sponsorowany

Elewacja nie tylko zabezpiecza ściany przed wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych, ale zwykle kształtuje też ostateczny wygląd budynku. Powinna więc być trwała, estetyczna i funkcjonalna.

Deska na elewacji

Drewno nigdy nie wychodzi z mody, jednak bardzo często jego niedostateczne zabezpieczenie powoduje niszczenie desek i nieestetyczny wygląd elewacji. W ofercie Sto znajdziemy fornir elewacyjny o wyglądzie deski, który bardzo ciężko odróżnić od tej tradycyjnej drewnianej, dzięki fakturze, wyrazistemu rysunkowi słojów i naturalnej kolorystyce. Zastosowanie materiałów bezcementowych sprawia, że okładzinę StoCleyer W można bez ryzyka stosować nawet na nierównych oraz obłych powierzchniach bez nadmiernego obciążenia konstrukcji.Co więcej deski StoCleyer W są niezwykle odporne na działanie warunków atmosferycznych, a zastosowanie odpowiednich powłok systemowych Sto sprawia, że zyskują one także odporność na korozję biologiczną.

Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

i

Autor: Archiwum Architektury Fornir elewacyjny o wyglądzie deski; fot. serwis prasowy Sto

Ponadczasowe elewacje ceglane

Efekt oryginalnej cegły na elewacji uzyskamy dzięki płytkom StoBrick.  Produkowane z gliny, o charakterze ręcznie formowanych, do złudzenia przypominają prawdziwą cegłę na elewacji.Płytki StoBrick doskonale nadają się również do dekoracyjnego wykończenia fragmentów elewacji otynkowanych lub wykończonych fornirem elewacyjnym. Dostępne są w wielu kolorach, w standardowym rozmiarze oraz w tak zwanym długim formacie, co znacząco może uwydatnić charakter całego budynku.

Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

i

Autor: Archiwum Architektury StoBrick – okładzina z prawdziwego klinkieru; fot. serwis prasowy Sto

Mozaika szklana

Mozaika szklana może kojarzyć się z wykończeniem ścian wewnątrz budynku. Nic bardziej mylnego. StoGlass Mosaic to doskonałe rozwiązanie do urozmaicenia bryły na zewnątrz, nada elewacji niepowtarzalny charakter, a jednocześnie spełni wymagania odnośnie funkcjonalności. Niewielkie płytki szklane występują w aż 40 kolorach, dzięki czemu dopasować je można do nawet najbardziej wymagającej architektury. Co więcej, występują w różnych rozmiarach i grubościach, umożliwiając wykonanie fasetowanych elewacji szklanych.

Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

i

Autor: Archiwum Architektury Okładzina StoGlass Mosaic; fot. serwis prasowy Sto

Ryfle na elewacji

Fornir ryflowany swoje zastosowanie znajdzie jako element dekoracyjny nie tylko przy nowoczesnych i minimalistycznych budynkach, ale także w tych tradycyjnych lub odnawianych, dzięki czemu nabiorą świeżego powiewu.  Ryfle dynamicznie zmieniają charakter i wygląd budynku. Wszystko w zależności od tego, jak padają promienie słońca i gdzie znajduje się cień. Okładzina StoEcoshape 20000 jest dostępna w kilku unikalnych, zastrzeżonych wzorach, w pełnej kolorystyce systemu StoColor, dzięki wykończeniu farbami elewacyjnymi Sto. Została wykonana z bardzo elastycznej, bezcementowej masy wzmocnionej włóknami. Dodatkowo, jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, rysy, a także działanie czynników atmosferycznych, zapewniając elewacji trwałość na lata.

Niestandardowe rozwiązania elewacyjne

i

Autor: Archiwum Architektury Fornir elewacyjny ryflowany; fot. serwis prasowy Sto