Starchitekci w Polsce

Foster + Partners otworzy biuro w Polsce!

Pracownia Normana Fostera otwiera oddział w Polsce. Będzie to największe europejskie biuro Foster + Partners poza Wielką Brytanią.

Foster + Partners to międzynarodowa pracownia założona w 1967 roku przez Normana Fostera. Biuro ma dziś oddziały na całym świecie, a w jego portfolio znajdują się m.in. siedziba Apple w Kalifornii, wieżowiec Commerzbanku we Frankfurcie czy nowojorskie drapacze chmur 50 Hudson Yards i 270 Park Avenue, ale też wiadukt Millau we Francji i Millenium Bridge w Londynie.

RealizacjeFoster + Partners znajdują się również w Warszawie. To biurowiec Metropolitan przy placu Piłsudskiego (we współpracy z polskimi zespołami JEMS Architekci i Grupa 5) oraz wieżowiec Varso Tower. Studio wygrało także przetarg na projekt terminalu pasażerskiego Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów. To m.in. w związku z tym przedsięwzięciem pracownia Fostera planuje otworzyć nowy oddział w stolicy Polski. Zajmie ponad 730 m² powierzchni na 44. piętrze Varso Tower.

Po ponad 35 latach pracy w Europie Środkowej, w tym 25 obecności w Warszawie, założenie tutaj biura było naturalnym krokiem dla naszej pracowni. Będzie to największe europejskie biuro Foster + Partners poza Wielką Brytanią, a decyzja o wprowadzeniu się do zaprojektowanego przez nas Varso Tower odzwierciedla wiarę w siłę i znaczenie Polski w Europie. To dowód naszego zaangażowania w Warszawę jako światowej klasy lokalizację do prowadzenia działalności w regionie – mówi Grant Brooker, Head of Studio w Foster + Partners. Warszawa to prężne miasto ze świetlaną przyszłością, której pragniemy być częścią. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie biura w Varso Tower, gdzie odwiedzającym nas klientom będziemy mogli prezentować nasze podejście do pracy projektowej – dodaje Krzysztof Górnicki, Senior Partner w Foster + Partners. Na stronie pracowni trwa już nabór architektów do nowo powstającego zespołu: www.fosterandpartnerscareers.com.