Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Iliard Architecture & Interior Design
Iliard Architecture & Interior Design
ul. Dolnych Młynów 3/7
31-124 Kraków
tel. 48 12 44 55 400
e-mail: info@iliard.pl
www.iliard.pl

Iliard Architecture & Interior Design to krakowskie biuro architektoniczne założone przez Wojciecha Witka i Łukasza Kozianę w 2009 roku. Dziś firmę tworzy 40-osobowy zespół profesjonalistów – architektów, projektantów wnętrz i managerów – specjalizujący się w kompleksowej realizacji projektów hoteli i miejsc pracy. Swoje projekty realizuje w całej Europie.

Iliard ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu inwestycjach. Jest akredytowanym biurem do współpracy z takimi sieciami hotelowymi jak Marriott, Hilton, Accor czy Radisson Hotel Group. Z powodzeniem projektuje też budynki biurowe. Zaprojektowany przez Iliard krakowski budynek AFI V.Offices w 2021 roku uzyskał najwyższą ocenę certyfikacji BREEAM przyznaną kiedykolwiek dla polskiego budynku, stając się jednocześnie drugim najbardziej proekologicznym budynkiem biurowym na świecie (po siedzibie Bloomberga w Londynie).

Z kolei największe sukcesy firmy na polu realizacji hotelowych to projekty wnętrz 5-gwiazdkowego hotelu Bristol Tradition and Luxury w Rzeszowie (nominacja do nagrody Best Hotel Award 2014 w kategorii Architektura i Design), hoteli Radisson Blu w Pradze, Bazylei, Sopocie czy Kolonii, Radisson RED Heathrow, Courtyard by Marriott w Katowicach czy Gwiazdy Morza we Władysławowie.

Łukasz Koziana

Łukasz Koziana

Partner
Wojciech Witek

Wojciech Witek

Partner
Krakowski budynek V.Offices z trzema nominacjami do BREEAM Awards 2022 Biurowiec V.Offices powalczy o zwycięstwo w prestiżowych kategoriach: Commercial Project – Post Construction Award oraz Regional Award Central and Eastern Europe. Budynek znalazł się również wśród 15 nominowanych w kategorii Your BREEAM Award, gdzie o wygranej zadecydują internauci.
Achitekt Wnętrz - nowe wydanie do pobrania Achitekt Wnętrz to nowa publikacja skierowana do architektów, dizajnerów, grafików, projektantów i wszystkich zainteresowanych współczesną aranżacją przestrzeni. Na jego treść składają się prezentacje nowatorskich realizacji, rozmowy z czołowymi architektami, a także artykuły i rady ekspertów dotyczące innowacyjnych rozwiązań, technologii i trendów w projektowaniu i wzornictwie. Zamieszczane są również zapowiedzi i relacje z najważniejszych światowych i polskich festiwali czy targów dizajnu.
Polacy projektują modernizację legendarnego The Queens Hotel w Leeds Zabytkowy budynek The Queens Hotel w Leeds zostanie zmodernizowany według projektu krakowskiego biura Iliard Architecture & Interior Design.  W momencie powstania był to jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Wielkiej Brytanii.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.