Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Kruszewski Architekci
Kruszewski Architekci
Kruszewski Architekci
ul. Rakowiecka 45/11,
02-528 Warszawa,
tel. 22 646 07 50
e-mail: rk@kruszewski-architekci.waw.pl
kruszewski-architekci.waw.pl

Romuald Kruszewski doświadczenie zawodowe zdobywał w hiszpańskich firmach architektonicznych Vázquez Consuegra Arquitecto w Sewilli oraz Estudio Lamela w Madrycie. W 2004 roku wspólnie Mariuszem Jasińskim założył pracownię Jasiński Kruszewski Architekci.  Razem realizowali osiedla mieszkaniowe m.in. na warszawskim Wilanowie, budynki użyteczności publicznej, obiekty biurowe i konferencyjne oraz przestrzenie i meble miejskie. Od 2013 roku, po odejściu wspólnika, pracownia działa pod szyldem Kruszewski Architekci. Jak tłumaczy Romuald Kruszewski, w pracy szczególnie interesuje go złożony kontekst projektowanych miejsc oraz materia, budulec z którego powstają obiekty. W dorobku studio ma m.in. zespół wielorodzinny RUBIKON i nową ambasadę Algierii w Warszawie.

Romuald Kruszewski

Romuald Kruszewski

właściciel
Dom w parku Cietrzewia w Warszawie W willowej okolicy na warszawskich Włochach stanął nowy dom jednorodzinny według projektu pracowni Kruszewski Architekci. Prosta, powściągliwa bryła kadruje widoki na pobliski park z zespołem malowniczych stawów.
Mook to seria mebli miejskich zaprojektowanych przez biuro Kruszewski Architekci dla barcelońskiej marki Escofet. Ławki opracowano jako system modułowy w dwóch wariantach: o długości 1,5 i 2,2 m, dzięki czemu można je dowolnie zestawiać w zależności od potrzeb projektowych. Kolekcję uzupełniają pojedyncze fotele miejskie o długości 0,7 m. Skrajne wsporniki z blachy stalowej malowanej proszkowo o grubości 10 mm utrzymują  elementy siedziska i oparcia, które wykonane są z drewna tropikalnego z certyfikatem FSC®.
Nagroda Roku SARP 2019 – znamy laureatów! To ostatnio najbardziej doceniany budynek w Polsce! Hala KS Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak zdobyła Nagrodę Roku SARP 2019. Specjalne wyróżnienie publiczności dla niewielkiego pawilonu na terenie ogrodu społecznościowego w Poznaniu.
Ośrodek sportów wodnych w Augustowie Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej ośrodka sportów wodnych oraz zagospodarowania błoni nad rzeką Nettą w Augustowie. Publikujemy prace nagrodzone i wyróżnione.
Willa Krasicki na warszawskim Mokotowie Choć z zewnątrz budynek może kojarzyć się z siedzibą urzędu, ekskluzywnej firmy czy instytucji kultury, w istocie to prawdziwa villa urbana – przedstawicielka gatunku zagrożonego w Polsce wyginięciem – pisze Marlena Happach.