Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs

i

Autor: Archiwum Architektury

Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs

2021-11-04 14:23

Trwa druga edycja międzynarodowego konkursu na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Do udziału organizatorzy zapraszają nie tylko zawodowych architektów, ale też studentów. Pula nagród wynosi  7000 euro.

To już druga edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego na projekt domu przyszłości z dachem solarnym organizowanego przez firmę SunRoof we współpracy z BIMobject i Grenton. Tym razem uczestnicy mają do wyboru zaprojektowanie budynku jednorodzinnego lub wiaty garażowej. Jedyny warunek: obiekt musi być wyposażony w dach solarny i wskazywać kierunek, w jakim powinna zmierzać architektura, a projekty należy opracować przy użyciu BIMobject oraz Grenton Smart Home System.

Chociaż większość rzeczy należy robić krok po kroku, to dach solarny i carport są od razu dwoma unikatowymi krokami do bardziej ekologicznej przyszłości. Nowe technologie dają większe możliwości zrównoważonego projektowania, proponując przy tym nowatorski design. Dlatego zachęcam wszystkich architektów do odkrywania przyjaznych środowisku rozwiązań, aby inspirować siebie i innych do wyboru dobrej energii – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

Czy wyobrażasz sobie nasze życie, już teraz i w przyszłości, bez korzystania z filozofii smart living? Wierzę, że nie. To jest jeden z powodów, dla których Grenton skupia swoją uwagę na sposobie w jaki już teraz planujemy oraz projektujemy przestrzeń życiową w naszych domach. Z chęcią i nieskrywanym zaciekawieniem wspieramy konkurs, w oczekiwaniu na pierwsze projekty z wykorzystaniem Systemu Smart Home Grenton – dodaje Bartłomiej Gierszyn, Head of Marketing w firmie Grenton.Uczestnikami konkursu mogą być zarówno zawodowi architekci, jak i studenci ostatniego roku studiów inżynierskich oraz studenci studiów magisterskich. Prace pod względem warsztatowym i wizualnym oceniać będzie 14-osobowe jury, w którego skład wchodzą: ambasador Szwecji Stefan Gullgren, Ivana Kildsgaard z Tengbom, Agnieszka Zielińska, przedstawicielka Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, Jacek Jakubowski z House Collection, architekt Daniel Cieślik z Anta Architekci studio, Ireneusz Polaczek, właściciel marki „nowoczesna STODOŁA”, Natalia Chylińska, reprezentująca „Builder Polska”, Weronika Konior, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Universitat Politecnica de Valencia, zastępczyni redaktor naczelnej ds. studenckich w „Architekturze-murator”,  Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury, Michał Pierzchalski, redaktor naczelny serwisu Architektura.info, Wojciech Rynkowski, redaktor portalu Extradom oraz Lech Kaniuk z firmy SunRoof, Michał Derc z BIMobject i Bartłomiej Gierszyn z Grenton.

Pula nagród wynosi 7000 euro. Dla studentów architektury przewidziana jest też nagroda dodatkowa – płatny staż w firmie SunRoof w Polsce lub w Szwecji. Projekty można nadsyłać do 20 stycznia 2022 roku. Więcej informacji na stronie: contest.sunroof.se.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ