Magdalena Federowicz-Boule

i

Autor: Lidia Skuza

World Architecture Festival

Magdalena Federowicz-Boule w jury World Architecture Festival 2024

2024-04-30 13:50

Architektka z Polski zasiądzie w tym roku w jury jednego z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Nagrody przyznawane autorom najlepszych projektów w trakcie World Architecture Festival uchodzą za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Dzieje się tak między innymi dlatego, że konkurs uchodzi za niezwykle rzetelnie oceniany, a autorzy pracy – którzy muszą je zaprezentować na żywo – dostają fachowy feedback.

W tym roku w zespole fachowców oceniających konkursowe prace znajdzie się Polka - architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka pracowni Tremend, autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zawód Architektka: Magdalena Federowicz-Boule

Razem z nią prace oceniać będą David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola z pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w jury zasiadali m.in. David Chipperfield czy Norman Foster.

W ostatnich latach projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 roku, w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję dworca w Lublinie, w kategorii Infrastruktura. W 2023 roku w Singapurze wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments zdobyły pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dworzec Metropolitalny w Lublinie: duma ponad pragmatyką

Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury – komentuje zaproszenie Federowicz-Boule.

2k