Architektura MuratorKonkursyPomnik Bitwy Warszawskiej: konkurs architektoniczny

Pomnik Bitwy Warszawskiej: konkurs architektoniczny

Władze stolicy ogłosiły konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na projekt pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wyboru laureata dokona 20-osobowe jury, w którego skład weszli m.in. architekci, historycy i artyści, a także przedstawiciele rządu i władz miasta. Składanie wniosków do 31 grudnia.

Pomnik Bitwy Warszawskiej: konkurs architektoniczny

Władze m.st. Warszawy ogłosiły konkurs na projekt monumentu upamiętniającego jedną z najważniejszych bitew wojny polsko-bolszewickiej. Obiekt, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, stanie na placu Na Rozdrożu. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie pomnika o współczesnej formie, który nie zaburzałby panoramy Zamku Ujazdowskiego od strony skarpy, a jednocześnie mógł być oglądany ze wszystkich stron. W opracowaniu należy uwzględnić nowe zagospodarowanie placu z propozycją elementów wodnych i zieleni, tak aby mógł on funkcjonować również jako miejsce wypoczynku dla mieszkańców.

W 20-osobowym jury znaleźli się architekci Sylwia Brzezińska z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków (przewodnicząca), Maria Dydek, Agnieszka Gosik, Tomasz Konior, Paweł Kurtyka, Maciej Kuryłowicz, Piotr Walkowiak i Zbigniew Wieloch, a także Adam Buława z Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Paulina Florjanowicz, dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego, Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Wiesław Koronowski z Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady m.st. Warszawy, Piotr Mazurek, radny m.st. Warszawy, Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Paulina Sikorska z Towarzystwa Urbanistów Polskich, Adam Siwek, dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, Agata Szydłowska z Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP, Wojciech Wagner, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz Tomasz Żyłka, radny m.st. Warszawy.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 31 grudnia 2019 roku, termin nadsyłania prac 14 lutego 2020 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Top Woman in Real Estate 2022: zagłosuj na najpopularniejszą kobietę branży nieruchomości! Rozstrzygnięcie V edycji konkursu Top Woman in Real Estate coraz bliżej. Spośród ponad 120 kandydatek jury wybrało od 3 do 5 kandydatek w każdej kategorii. Pełna lista laureatek zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali 7 czerwca, ale swoją faworytką mogą też wybrać internauci. Głosowanie do 10 maja.
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Linoleum od nowa: wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze projekty i realizacje z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego. Główne nagrody zdobyli Katarzyna Dobiecka oraz biuro Algorytm Design!