PROJEKT APA WOJCIECHOWSKI

Drewniany biurowiec stanie w kaszubskim Wielu

2024-04-10 11:49

Trudno o bardziej naturalny wybór, gdy producent drewna buduje własną siedzibę. Biurowiec firmy Sylva w Wielu powstanie w technologii drewnianej.

Spis treści

  1. Producent drewna buduje biurowiec z drewna
  2. Drewno wraca do łask
Szkoła Budowania - Jak wybrać okna, drzwi, bramy?
Materiał sponsorowany

Producent drewna buduje biurowiec z drewna

Sylva to jeden z największych w Polsce zakładów produkujących zarówno drewno konstrukcyjne, jak i wykończeniowe. Na swoim profilu w serwisie LinkedIn poinformowała klika dni temu, że podpisała umowę z wykonawcą nowej siedziby. Allcon Budownictwo ma do końca przyszłego roku zrealizować projekt pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Budynek – jak przystało na firmę z branży – powstanie technologii drewnianej. Zostanie ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego zakładu i magazynów. Jak informuje pracownia APA Wojciechowski, na inwestycję będą się składać dwa budynki o powierzchni 1200 mkw, połączone klatką schodową, plus showroom.

Drewniany biurowiec zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci

i

Autor: APA Wojciechowski Architekci Drewniany biurowiec zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci

Drewno wraca do łask

Stropy i wewnętrzne ściany nośne będą wykonane z CLT (Cross Laminated Timber), czyli drewna klejonego krzyżowo. Przeszklone elewacje będą odsłaniać konstrukcję tak, że będzie ona widoczna z zewnątrz. Do budowy zostanie użyte CLT HEXAPLI - własny produkt firmy Sylva. Można więc śmiało powiedzieć, że budynek będzie pełnił rolę jej wizytówki.

To nie pierwsze drewniane budynki zaprojektowane przez APA Wojciechowski. Wcześniej podobne rozwiązania architekci proponowali m.in. w Wieliczce oraz w Gdańsku, projekty te nie doczekały się jednak póki co realizacji. Drewniany biurowiec może za to powstać w Warszawie, na terenie inwestycji Poleczki Park. Zaprojektowała go pracownia AMBIENT.

Drewniany biurowiec zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci

i

Autor: APA Wojciechowski Architekci Drewniany biurowiec zaprojektowany przez APA Wojciechowski Architekci

2k