Architektura MuratorWydarzeniaSenses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020: konferencja

Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020: konferencja

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz katowicki oddział SARP i śląski Towarzystwa Urbanistów Polskich zapraszają na II międzynarodową konferencję: Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020. Wśród gości m.in. Odile Decq oraz Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects.

Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020: międzynarodowa konferencja

Konferencja Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020 skierowana jest do teoretyków architektury, praktykujących architektów oraz przedstawicieli zawodów pokrewnych. Tegoroczna edycja z uwagi na sytuację epidemiologiczną realizowana będzie  w formule on-line. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, obowiązuje jednak rejestracja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Odile Decq, Takaharu i Yui Tezuka, założyciele Tezuka Architects, Eva M. Alvarez Isidro i Carlos J. Gómez Alfonso, założyciele carlos gomez+eva alvarez arquitectes czy Josep Ferrando z Josep Ferrando Architecture. Szczegóły na stronie: www.saul-katowice.pl.

Czytaj też: Kwestionować status quo. Wywiad z Odile Decq |

Podczas pierwszej edycji konferencji Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design w 2018 roku, dyskutowano na temat obecności wiedzy o ludzkiej zmysłowości w procesach edukacji architektów. Uczestnicy wskazywali na niedostatki obecnego modelu kształcenia, skoncentrowanego na perspektywach artystycznej i inżynierskiej. Tegoroczna edycja poświęcona będzie zagadnieniom z zakresu environmental behavior. Organizatorzy planują zogniskować dyskusję wokół problemów  percepcji, zarówno niższego, jak i wyższego rzędu. Pierwsza z nich łączy się z uwarunkowanym ewolucyjnie przetwarzaniem bodźców sensorycznych, druga obejmuje – między innymi – grupowanie i nadawanie sensu pozyskanym informacjom czy też świadome doświadczenia, często uwarunkowane kulturowo. Wiedza w tym zakresie wydaje się dziś niezbędna przedstawicielom wszystkich branż, mających wpływ na projektowanie, adaptację i modernizację środowiska zbudowanego do potrzeb ludzkich oraz wymogów ekologii. Oficjalnym językiem konferencji będzie angielski. Patronem medialnym wydarzenia jest „Architektura-murator”.

Konferencja Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020
Kiedy:
26-28 września 2020 roku

Tagi:
Autor: (Red.)
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.