Architektura MuratorWydarzeniaWartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu

Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.

Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu

25 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat zmienności i trwałości. Czy istnieje architektura ponadczasowa? Jakie cechy architektury uznawane są za szczególnie istotne? Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć: historyczka architektury Anna Cymer, dziennikarka i reporterka Anna Dudzińska, architekt i krytyk architektury Grzegorz Stiasny, krytyk i kurator Marcin Szczelina, architekt, publicysta i uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu Hubert Trammer oraz krytyczka architektury, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębska. Spotkanie poprowadzi Tomasz Fudala, historyk sztuki i kurator wystaw, współtwórca festiwalu Warszawa w budowie.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej. W związku z obostrzeniami pandemicznymi, liczba miejsc dostępnych w sali konferencyjnej Centralnego Domu Technologii w Warszawie jest ograniczona. Osoby zainteresowane uczestnictwem na żywo, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją i przesłania na adres: architektura_foto@grupazpr.pl zagadnienia, jakie w trakcie dyskusji chciałyby poruszyć. Wydarzenie będzie tradycyjnie transmitowane też w mediach społecznościowych oraz na stronie wartosciwarchitekturze.pl.

Autor: (Red.)
Młodzi do Łodzi 2023: rejestracja na 5. spotkanie architektów ≤ 40 Tylko do 28 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia na piąte ogólnopolskie konfrontacje architektoniczne Młodzi do Łodzi 2023.
Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.