Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeGala finałowa IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE: oglądaj on-line 19 listopada o godzinie 20.00

Gala finałowa IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE: oglądaj on-line 19 listopada o godzinie 20.00

Redakcja „Architektury-murator” zaprasza na wirtualną galę finałową IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Już 19 listopada o godzinie 20.00 poznamy najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019.

Gala finałowa IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE: oglądaj on-line 19 listopada o godzinie 20.00

Redakcja „Architektury-murator” zaprasza na wirtualną galę finałową IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Już 19 listopada o godzinie 20.00 poznamy najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i związane z nią obostrzenia gala finałowa IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbędzie się w formule on-line. Już 19 listopada o godzinie 20.00 rozpoczniemy transmisję prosto ze studia w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Streaming będzie można obejrzeć na stronie www.zyciewarchitekturze2020.pl.

Podczas uroczystości zostaną przyznane nagrodyw kategoriach:

Najlepszy Budynek Jednorodzinny
Najlepszy Budynek Wielorodzinny
Najlepszy Obiekt Komercyjny
Najlepszy Obiekt Użyteczności Publicznej
Najlepsza Przestrzeń Publiczna
Najlepszy Obiekt Projektowany dla Klimatu
Najlepszy Obiekt Odpowiedzialny Społecznie


oraz

Nagroda Specjalna: Obiekt odpowiadający na wyzwania współczesnego świata

a także pamiątkowa tablica Ulubieńca Polski 2015-2019 dla projektantów i inwestorów obiektu, który otrzymał najwięcej głosów w towarzyszącym konkursowi plebiscycie.

Galę ŻYCIA W ARCHITEKTURZE poprowadzi Jarosław Kulczycki, dziennikarz i prezenter telewizyjny. W studiu obecni będą: przewodniczący jury Dariusz Herman, jeden z laureatów Grand Prix VII edycji konkursu, oraz redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa. P. Porębska, inicjatorka konkursu, natomiast pozostali jurorzy, finaliści i goście obecni będą on-line.

belka zwa 2020
Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński o Domu dla bezdomnych w Jankowicach [FILM] Od początku planowaliśmy, że cała elewacja zbudowana będzie z materiałów rozbiórkowych. Cegła znaleziona w okolicy wydawała nam się idealnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w budynku. Odrzucona, nikomu niepotrzebna, tak jak ci ludzie traktowani przez społeczeństwo. O realizacji Domu dla bezdomnych w Jankowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński z pracowni xystudio.
Gala finałowa IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: zobacz film! 19 listopada poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Tylko na Facebooku galę finałową oglądało ponad 1500 osób.
Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko o Domu w Będzinie [FILM] Umiar jest dziś jedną z odpowiedzi na zrównoważoność w architekturze. W naszej branży działamy często w paradygmacie postępu, a ten dom jest po prostu wystarczający. Spełnia wszystkie potrzeby inwestorów, został zrealizowany w stosunkowo niewielkim budżecie. Jest wystarczająco dobry, żeby spełnić swoją funkcję. O Domu w Będzinie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko.
Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Klokocinie jest pierwszym z kilku podobnych obiektów planowanych na terenie całego miasta. Ta prototypowa przestrzeń, według projektu katowickiego biura MWArchitekci, zdobyła właśnie nagrodę specjalną i tytuł realizacji najlepiej odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata w IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.
Marlena Wolnik o Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku [FILM] W tym projekcie najważniejsza nie jest architektura, ale to, do czego prowokuje. Mam nadzieję, że powstałe budynki będą żyły własnym życiem, w każdej z kilku planowanych lokalizacji w inny sposób. O realizacji Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marlena Wolnik z pracowni MWArchitekci.
Zwycięzcy IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i związane z nią obostrzenia po raz pierwszy w historii gala finałowa odbyła się w formule on-line.