Okno do dachów płaskich FAKRO

i

Autor: Archiwum Architektury Okno do dachów płaskich DEC-C. Fot. Fakro

Energooszczędne rozwiązania FAKRO

2015-03-03 11:29 Materiał sponsorowany

Z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska naturalnego firma FAKRO wprowadziła do sprzedaży linie energooszczędnych produktów. Znalazły się wśród nich okna dachowe, okna do dachów płaskich, schody strychowe, kolektory słoneczne, a także markizy do okien dachowych oraz fasadowych.

Okno dachowe do budownictwa pasywnego - FTT U8 Thermo

Nowatorska konstrukcja zapewnia dużą oszczędność energii cieplnej i spełnia rygorystyczne wymagania budownictwa pasywnego. Jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na świecie z pojedynczym pakietem szybowym o współczynniku Uw=0,58W/m2K. Rozwiązania zastosowane w oknie:

- specjalnie poszerzona rama skrzydła. Okno posiada poszerzone drewniane profile, w porównaniu ze standardowym oknem;- trzykomorowy pakiet szybowy U8 o współczynniku Ug=0,3W/m2K;|- pięcioelementowy system uszczelnienia;|- dostarczane i montowane jest wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo, który umożliwia docieplenie okna dachowego powyżej drewnianej konstrukcji dachu;- dołączany pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK, który umożliwia szybkie i poprawne wykonanie izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna.Okno dostępne jest również z dwukomorowym pakietem szybowym, w wersji FTT U6. Współczynnik Uw=0,8W/m2K.

Okno do dachów płaskich FAKRO

i

Autor: Archiwum Architektury Okno do dachów płaskich DEC z markizą AMZ/C. Fot. Fakro

Okna do dachów płaskich typu F i typu C, łączą w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne. Umożliwiają napływ odpowiedniej ilości naturalnego światła oraz pozwalają na przewietrzenie wnętrz pod płaskim dachem:

- specjalnie zaprojektowane kształty profili skrzydeł i ościeżnic sprawiają, że okna do płaskich dachów FAKRO charakteryzują się do 16% większą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Okna do dachów płaskich występują z kopułą (typu C) lub bez kopuły (typu F).

- okno typu F z czteroszybowym pakietem szybowym DU8 posiada współczynnik dla całego okna U=0,76 W/m2K wg EN 12567-2;- okno typu F charakteryzuje się nie tylko bardzo dobrymi parametrami, ale również nowoczesnym wzornictwem;- okna do dachów płaskich typu C posiada kopułę z wytrzymałego poliwęglanu, który charakteryzuje się dużą odpornością na uderzenia oraz działanie czynników atmosferycznych. Okno typu C z czteroszybowym pakietem U8(VSG) posiada współczynnik dla całego okna U=0,72 W/m2K wg EN 12567-2.

Okno do dachów płaskich dostępne jest w trzech wersjach:

DE_ – otwierane elektrycznie w bezprzewodowym systemie Z-Wave;DM_ – otwierane ręcznie za pomocą drążka;DX_ – nieotwierane;

Schody strychowe LWT

Bardzo dobre parametry termoizolacyjne powodują, że schody LWT to idealny wybór w miejscach, gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem na poddaszu, a nieużytkowym strychem. Schody LWT posiadają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K).

-schody LWT posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności wg normy EN12207;-wyposażone zostały w potrójny system uszczelek oraz termoizolacyjną klapę o grubości 8 cm wypełnioną wyłącznie materiałem termoizolacyjnym;-specjalnie zaprojektowany zawias, który steruje ruchem klapy, odsuwa ją w trakcie otwierania od stopni drabinki, zwiększając tym samym przestrzeń niezbędną do wygodnego poruszania się po drabinie;-schody LWT wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego ze szczególną dbałością o detale;-standardowo wyposażone są w: poręcz, antypoślizgowe stopnie oraz stopki;-schody LWT podczas składania i rozkładania drabinki nie wymagają dużej przestrzeni, a po złożeniu "chowają się" w stropie;-dostępne są w wersji 3-segmentowej do maksymalnej wysokości pomieszczenia: 280 cm oraz 305 cm.

Kolektory słoneczne SKW absorbują promieniowanie słoneczne i zamieniają je w ciepło, które wspomaga ogrzewanie w domu.

-montowane są w połaci dachu, co zwiększa ich izolacyjność oraz poprawia sprawność całej instalacji solarnej;-kolektory SKW mogą być systemowo zespalane z oknami dachowymi dzięki czemu idealnie wtapiają się w bryłę całego dachu.

Energooszczędne rozwiązania FAKRO

i

Autor: Archiwum Architektury Schody strychowe LWT. Fot. Fakro

Markizy do okien dachowych AMZ i do okien pionowych VMZ

Markizy chronią przed nagrzaniem wnętrza budynku. Zamontowane na oknach nie dopuszczają do nagrzania pomieszczenia i nie ma potrzeby korzystania z drogiej klimatyzacji. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chronią wnętrze przed uciążliwym upałem, do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca:

- okno osłonięte markizą w przeciwieństwie do rolety zewnętrznej umożliwia napływ naturalnego światła, którego natężenie jest na tyle wystarczające, aby nie używać dodatkowego oświetlenia. Co więcej, zaciągnięta markiza zapewnia widoczność na zewnątrz;- dzięki specjalnej konstrukcji markiza elektryczna jest odporna na porywisty wiatr, a jej budowa pełni funkcję moskitiery;

Markizy do okien dostępne są w trzech wersjach sterowania:

- AMZ Solar, VMZ Solar, - posiada inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Nie potrzebuje prądu z sieci elektrycznej ponieważ zasilana jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markiza automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła;- AMZ Z-Wave, VMZ Z-Wave - zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave;- AMZ, VMZ - obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka.