Architektura MuratorKonkursyWydział Radia i Telewizji w Katowicach w finale DETAIL Prize 2020

Wydział Radia i Telewizji w Katowicach w finale DETAIL Prize 2020

Jury konkursu DETAIL Prize 2020 wyłoniło finalistów. Wśród 13 realizacji z całego świata znalazła się siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektu pracowni BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe.

Wydział Radia i Telewizji w Katowicach w finale DETAIL Prize 2020

To już 9. edycja konkursu DETAIL Prize, w którym co dwa lata nagradzane są innowacyjne projekty o wyróżniającej się architektonicznej i technicznej jakości oraz detalach dobrze wpisanych w całościową koncepcję. W tym roku nadesłano 257 realizacji z 28 krajów. Pierwszej selekcji dokonała redakcja niemieckiego magazynu „DETAIL”, a następnie wybrane prace oceniło międzynarodowe jury w składzie: Sandra Hofmeister (redaktor naczelna magazynu), Louisa Hutton (Sauerbruch Hutton) i Anna Ramos (dyrektor Mies van der Rohe Foundation). Na razie poznaliśmy 13 finalistów. Wśród nich znalazła się siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach projektu pracowni BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe. Od 14 września do 30 października na finałowe realizacje będzie można głosować na stronie www.detail-online.com.  

W głównej kategorii DETAIL Prize jurorzy nagrodzą trzy realizacje, w których całościowa koncepcja i detale najlepiej się łączą. Po raz pierwszy wybiorą też wyróżniające się projekty wybudowane przez szkoły architektury. W tym przypadku nacisk zostanie położony na sam proces budowy oraz architekturę jako wyraz zasad nauczania i metod badawczych. Laureatów poznamy w styczniu 2021 roku, ich prace zostaną także zaprezentowane podczas monachijskich targów BAU 2021.

Finaliści DETAIL Prize 2020: z czym konkuruje Wydział Radia i Telewizji


Wohnregal, Berlin (Niemcy), proj. FAR frohn&rojas

Muzeum The Twist, Jevnaker (Norwegia), proj. BIG – Bjarke Ingels Group

Centrum przy kościele bł. Ruperta Mayera, Poing (Niemcy), proj. meck architekten gmbh

Thapar University Learning Laboratory, Patiala (Indie), proj. McCullough Mulvin Architects

Hotel Bauhofstrasse, Ludwigsburg (Niemcy), proj. VON M, Matthias Siegert, prof. Dennis Mueller

Haus D // 6, Oberberg, proj. Aretz Dürr Architektur

Adidas World of Sports Arena, Herzogenaurach (Niemcy), proj. Behnisch Architekten

Centrum Alpin Sport, Schruns (Austria), proj. bernardo bader architekten

Tipperne Tower – Tipperne Bird Sanctuary, Ringkøbing Fjord (Dania), proj. Johansen Skovsted Arkitekter

Plac Karen Blixens, Kopenhaga (Dania), proj. Cobe

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Katowice (Polska), proj. BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe

Helsińska Biblioteka Centralna Oodi, Helsinki (Finland), proj. ALA Architekcts

Pawilon wystawowy festiwalu DDW, Eindhoven (Holandia), proj. bureau SLA

Tagi:
Autor: (Red.)
Gmach prokuratury w Katowicach: wyniki konkursu Katowicki SARP rozstrzygnął konkurs na nową siedzibę prokuratury. Gmach, mieszczący siedem różnych instytucji, zaplanowano w Załężu, między Drogową Trasą Średnicową a zborem zielonoświątkowców.
Biurowiec Craft w Katowicach W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach powstanie nowy biurowiec projektu pracowni architektonicznej Czora & Czora
Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof Katowice podlegają w ostatnich latach dużym przeobrażeniom. NOSPR, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy pierwsza wieża kompleksu biurowego .KTW to tylko kilka symboli tych przemian, w których obecne są systemy aluminiowe marki Aluprof.
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Grand Prize w międzynarodowej odsłonie konkursu Wienerberger Brick Award 2020 Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Poznaliśmy wyniki międzynarodowej edycji Wienerberger Brick Award 2020.
Unikato Roberta Koniecznego Niewielki budżet nie jest przeszkodą, by wykreować nieprzeciętną architekturę. O realizacji Roberta Koniecznego piszą Zbigniew Maćków i Justyna Swoszowska. Publikujemy także wypowiedź autora obiektu Roberta Koniecznego.
Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.