Architektura MuratorSzkoła ArchitekturyDzień otwarty on-line na Politechnice Łódzkiej

Dzień otwarty on-line na Politechnice Łódzkiej

Koło naukowe Kąt działające na Politechnice Łódzkiej zaprasza przyszłych studentów architektury i architektury wnętrz na dni otwarte on-line. W programie możliwość zadawania pytań i prezentacje ulubionych wykładowców.

Dzień otwarty on-line na Politechnice Łódzkiej

Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną organizacja dni otwartych na polskich uczelniach nie jest obecnie możliwa. Studenci koła naukowego Kąt na Politechnice Łódzkiej postanowili więc przeprowadzić je on-line, publikując na Instagramie najważniejsze informacje o rekrutacji i nauce. W ramach inicjatywy prezentują m.in. materiały wideo z wypowiedziami ulubionych wykładowców. Do studiowania na Politechnice Łódzkiej zachęcają już Jakub Miszczak, prodziekan do spraw studenckich Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, czy dr Błażej Ciarkowski.

Zainteresowani mogą też zadawać pytania, zarówno na Instagramie, jak i facebookowym profilu koła. Kąt to przekrój przez wszystkie roczniki studentów architektury, czym chcemy dać Wam dostęp do ogromnej bazy informacji – opowiemy także o uczelni wszystko, czego jesteście ciekawi! Każdy student ma własny obraz uczelni, ale każdy punkt widzenia jest warty poznania. Zaproście znajomych ze szkół rysunku i liceum, a po takim wtajemniczeniu egzamin i studia będą Wam niestraszne – zachęcają organizatorzy. Więcej informacji na FB i IG.

Zajęcia on-line na Politechnice Wrocławskiej: rozmowa z Aleksandrą Szczębarą, nową ambasadorką „Architektury-murator” Na wykład on-line można „pójść” w piżamie i z kubkiem kawy. Aby zachować jak najlepszą jakość transmisji, sami wykładowcy proponują, aby wyłączyć kamerki i mikrofony, więc nikt nie będzie wiedział, co mamy na sobie. Nie trzeba również tracić czasu na dojazdy na uczelnię. To duża oszczędność czasu, który można spożytkować inaczej – o prowadzonej zdalnie nauce na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej rozmawiamy ze studentką Aleksandrą Szczębarą, nową ambasadorką „Architektury-murator”.
Zajęcia on-line na Politechnice Warszawskiej: rozmowa z Damianem Granosikiem, nowym ambasadorem „Architektury-murator” Zaraz po wprowadzeniu stanu epidemii największym wyzwaniem wydawała się organizacja. Pierwszy tydzień był przeznaczony na zmianę trybu nauczania. Prowadzący oraz studenci byli zaznajamiani z nowymi rozwiązaniami, z którymi mierzą się w tym semestrze. Stan ten stosunkowo szybko się unormował i obecnie znajdujemy się w zupełnie nowej rzeczywistości nauczania – o prowadzonej zdalnie nauce na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej rozmawiamy ze studentem Damianem Granosikiem, nowym ambasadorem „Architektury-murator”.
Zajęcia on-line na Politechnice Łodzkiej: rozmowa z Aleksandrą Ołowską, nową ambasadorką „Architektury-murator” Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak szybko moja uczelnia zorganizowała się po uzyskaniu informacji o kwarantannie. Już po kilku dniach wszyscy zostaliśmy dodani do wszystkich przedmiotów na Politechnicznej Platformie Wikamp. To tutaj, w tzw. Webaulach, odbywają się wykłady. Do komunikacji na zajęciach używamy programu Microsoft Teams – o prowadzonej zdalnie nauce na Wydziale Architektury Politechniki Łodzkiej rozmawiamy ze studentką Aleksandrą Ołowską, nową ambasadorką „Architektury-murator”.
Studia architektoniczne: ranking 100 najlepszych uczelni architektury i dizajnu w Europie Włoski Domus Magazine przygotował subiektywny przegląd 100 najlepszych uczelni architektury i dizajnu w Europie. Gdzie warto studiować architekturę i dizajn? Które uniwersytety oferują ciekawe praktyki? W artykule link do pełnej treści przewodnika po studiach architektonicznych