Ahrend

i

Autor: AHREND Przestrzeń biurowa zaprojektowana przez Ahrend

Inspirujące przestrzenie pracy Royal Ahrend

2024-06-28 11:34 Materiał sponsorowany

Jesteśmy Royal Ahrend. Tworzymy regeneratywne przestrzenie do pracy, które dodają energii, są zrównoważone i zróżnicowane. Naszym celem jest poprawa dobrostanu i wydajności pracowników oraz wyznaczanie standardów dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Historia pełna innowacji

Od ponad wieku tworzymy meble, które ożywiają środowiska pracy naszych klientów na całym świecie. Wszystko zaczęło się w 1896 roku, wraz z typowo holenderskim duchem przedsiębiorczości Jacobusa Ahrenda. Dziś w dalszym ciągu opieramy się na wyjątkowej historii, co pozwala nam spojrzeć w przeszłość na problemy dnia codziennego i kształtować przyszłość pracy. Odkryj bogatą historię i niezwykłe projekty, które Ahrend tworzył przez lata.

AHREND

i

Autor: AHREND Pierwsza siedziba Ahrend w 1896 r.

Kultowe projekty

Od ponad 100 lat z pasją i zaangażowaniem tworzymy ponadczasowe projekty mebli. Współpracujemy z wyjątkowymi architektami którzy rozumieją naszą misję i wizję. Znakomitymi przykładami kultowych projektów mebli jest chociażby krzesło Revolt zaprojektowane w 1953 roku czy biurko Mehes z 1972 oba autorstwa Friso Kramera. W 1994 roku powstało krzesło Ahrend 220 – nasz pierwszy produkt eko design. W roku 2010 kolejna wersja krzesła pracowniczego, tym razem model Ahrend 2020. Wszystkie te meble są produktowane i sprzedawane do dziś.

AHREND

i

Autor: AHREND Projekt Ahrend

Produkcja a środowisko naturalne

Nasze meble projektujemy w sposób modułowy, umożliwiający łatwy demontaż i adaptację. Na przykład, krzesła z kolekcji Well można tworzyć z tych samych elementów, co pozwala na ich łatwe modyfikowanie bez generowania odpadów.

Oprócz modułowości mebli dążymy do zmniejszenia śladu węglowego naszych produktów poprzez projektowanie z użyciem mniejszej ilości materiałów.Nasze biurko Balance jest przykładem takiego podejścia – waży tylko 35 kilogramów i emituje około 39 kilogramów CO2, dzięki czemu jest o 60% bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do średniej rynkowej.

AHREND

i

Autor: AHREND Przestrzeń biurowa zaprojektowana przez Ahrend

Materiały i chemikalia

Kluczowe znaczenie mają dla nas materiały, których używamy. Chcemy mieć pewność, że w gospodarce o obiegu zamkniętym będziemy mogli ponownie je wykorzystać. Stosujemy podejście „od kołyski do kołyski”, co oznacza, że wszystkie części składowe produktu można ponownie wykorzystać w procesie recyclingu. Wyeliminowaliśmy substancje niebezpieczne z naszych produktów. Na każdym etapie współpracy z dostawcami upewniamy się że wszystkie materiały pierwotne jak i pochodzące z recyclingu są bezpieczne. Jest to naprawdę ważne, jeśli zdamy sobie sprawę, że 62% chemikaliów dostępnych na rynku europejskim jest niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

AHREND

i

Autor: AHREND Przestrzeń biurowa zaprojektowana przez Ahrend

Jak stworzyć regeneratywną przestrzeń pracy?

W Ahrend wierzymy, że ożywiające środowisko pracy sprzyja dobremu samopoczuciu, dodaje energii i zwiększa wydajność. W ożywiającym środowisku pracy ludzie są stymulowani fizycznie, psychicznie i społecznie. Pracownicy czują się jak w domu, mają szansę się rozwijać, spotykać ze współpracownikami, inspirować się – są motywowani i zaangażowani w swoją pracę.

Kluczowe elementy witalizujące

Aby stworzyć witalizujące środowisko pracy, ważne są następujące elementy: światło, powietrze, elementy naturalne, akustyka, ergonomia. Dzięki zrównoważonemu projektowaniu biur organizacje wywierają natychmiastowy wpływ i wnoszą swój wkład do osiągnięcia swoich celów w obszarze zrównoważonego rozwoju i zarządzania.

AHREND

i

Autor: AHREND Przestrzeń biurowa zaprojektowana przez Ahrend

Zrównoważone wartości w miejscu pracy

Zrównoważone biura nie tylko wspierają cele ekologiczne organizacji, ale także przyciągają pracowników, którzy cenią sobie pracę w przestrzeni mającej realny wpływ na społeczeństwo i klimat. Witalizujące środowisko pracy motywuje i angażuje pracowników, umożliwiając im rozwój i inspirację.Stawiamy na projektowanie cyrkularne, zrównoważone materiały oraz ponownie użyte i odnowione meble. Dzięki temu nasze produkty nie tylko minimalizują wpływ na środowisko, ale także maksymalizują wartość poprzez zmniejszenie wydobycia surowców.

AHREND

i

Autor: AHREND Przestrzeń biurowa zaprojektowana przez Ahrend

W Royal Ahrend tworzymy przyszłość pracy – regeneratywne przestrzenie, które są zrównoważone, energetyzujące i przyjazne dla środowiska. Nasza misja to poprawa dobrostanu i wydajności pracowników, a nasza wizja to świat, w którym cyrkularność i innowacja idą w parze. Dołącz do nas w tej podróży ku lepszej przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy Ahrend,

Ahrend

i

Autor: Ahrend logo Ahrend Link: https://www.ahrend.com/