Marek Chrobak

i

Autor: Marek Chrobak Prezes SARP

Podcast 30/30

Nowy Prezes SARP Marek Chrobak w rozmowie z Arturem Celińskim

2024-06-29 8:01

Marek Chrobak z rzeszowskiego SARP został właśnie wybrany na Prezesa SARP na lata 2024-2029, a czasy dla architektury są niełatwe. W jaki sposób SARP zamierza odpowiedzieć na towarzyszące nam wyzwania?

Marek Chrobak z rzeszowskiego SARP wybrany na lata 2024-2029. Zastąpi dotychczasową prezeskę Agnieszkę Kalinowską-Sołtys. W głosowaniu na walnym zebraniu wyprzedził Jakuba Krzysztofiaka i Darię Kieżun. W czym był lepszy od swoich kontrkandydatów? Czym przekonał do siebie uczestników walnego zebrania? Jaki ma plan na najbliższe lata? 

Posłuchajcie rozmowy Artura Celińskiego z Markiem Chrobakiem. Sprawdźcie, w jaki sposób nowe władze SARPu zamierzają odpowiedzieć na wyzwania klimatyczne, kryzys w zawodzie i dramatyczne dane o kondycji psychicznej osób studiujących i nauczających architekturę. Z tego podcastu dowiecie się także, czy i jakie zmiany zajdą w formule konkursów architektonicznych i czy SARP zorganizuje debatę kandydatów na Prezydenta RP. 

Podcast 30/30 to nasz redakcyjny podcast jubileuszowy. To rozmowy o doświadczeniach z przeszłości i wyzwaniach z przyszłości. Komentujemy tu architektoniczne słowa i czyny, przyglądamy się zmianom technologicznym oraz szukamy definicji piękna w niezwykle niespokojnych czasach. Architektura-murator od 30 lat towarzyszy polskiej architekturze. Prezentujemy najlepsze obiekty, inspirujemy do dyskusji i śledzimy kluczowe zmiany.

Partnerami podcastu są Dyson, Humanscale, Equitone, Fakro i Arhend.

Podcast wysłuchacie także w każdym dorbym serwisie streamingowym.