Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole w Ćwiklicach na Śląsku

Przedszkole w Ćwiklicach na Śląsku

Ponadstuletni budynek publicznego przedszkola nr 10 w Ćwiklicach koło Pszczyny zyskał nowy wyraz. Projektanci z katowickiej pracowni Amaya Architekci powiększyli obiekt o nowe skrzydło, którego elewację wykonano częściowo z gontu modrzewiowego malowanego na żywe kolory.

Przedszkole w Ćwiklicach na Śląsku
Przedszkole Publiczne nr 10 w Ćwiklicach, fot. Tomasz Zakrzewski, archifolio.pl, dzięki uprzejmości pracowni
Przedszkole Publiczne nr 10 w Ćwiklicach ul. Zawadzkiego 5, 43-229 Ćwiklice
AutorzyAMAYA ARCHITEKCI, architekci Agnieszka Majewska, Bartosz Majewski
KonstrukcjaMarcin Zasada, Andrzej Pyra
Generalny wykonawcaBudmex
InwestorGmina Pszczyna
Powierzchnia użytkowa779.0 m²
Kubatura3682.0 m³
Projekt2012
Data realizacji (koniec)2015
Koszt inwestycji1793751 zł
Zbliża się koniec przebudowy Smyka Na budynku Centralnego Domu Towarowego w Warszawie 19 października zawieszono wiechę. Przebudowa obiektu ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Za jej projekt odpowiada konsorcjum AMC - Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.
Rozbudowa kamienicy Raczyńskich – najnowsza realizacja biura KANA Kamienica powstała w 1910 roku według projektu Jana Heuricha, tworząc z sąsiednim pałacem Kronenberga pierzeję placu Małachowskiego w strefie granicznej dziewiętnasto- i dwudziestowiecznej Warszawy – mówi Andrzej Kaliszewski, współwłaściciel pracowni KANA.
Stacja Kultura w Rumi Projektant stworzył nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń biblioteczną, w której prócz tradycyjnych funkcji – czytelni i otwartego magazynu zbiorów – znalazła się strefa do zabaw dla dzieci, miejsce do pracy z komputerem i spotkań z pisarzami, aktorami i muzykami.
Przebudowa hali sportowej w Jaworznie Konkurs na projekt przebudowy hali sportowo-widowiskowej w Jaworznie wygrało biuro Architektura i Sztuka.
Nowa inwestycja w Zabrzu: przebudowa dawnej rzeźni na kompleks handlowo usługowy Projekt przebudowy architektury przemysłowej XIX-wiecznej rzeźni w Zabrzu na wielofunkcyjny kompleks handlowo-usługowy opracowało Biuro BAAR Adama Radzimskiego. W nadbudowie znajdzie się jedna z trzech restauracji, która oferować będzie spektakularny widok na miasto
Rozbudowa i modernizacja BWA w Kielcach. Projekt pracowni architektonicznej Tera Group W dawnej fabryce BWA ma powstać nowe centrum kulturalne. Nowa inwestycja w Kielcach ma się rozpocząć wiosną 2014