lokalizacja
typ projektu
data realizacji
Dostępne dla wszystkich miejskiego sanatorium otwarto niedawno we Wrocławiu. Obiekt w zamyśle twórców przywoływać ma atmosferą dolnośląskich uzdrowisk i pałaców zdrojowych. Za jego projekt odpowiadają Dominika i Paweł Buckowie z Buck.Studio.
Trzy nowe stacje metra na warszawskiej Woli mają być oddane do użytku wiosną tego roku. Ich wystrój nawiązuje do najbardziej charakterystycznych miejsc związanych z przeszłością dzielnicy. Tuż przed oficjalnym otwarciem prezentujemy nowe stacje metra autorstwa Biura Projektów Kazimierski i Ryba.
Vogue od lat kreuje trendy, wyznacza mody i inspiruje kolejne pokolenia. A jak pracują jego redaktorzy? Prezentujemy wnętrza redakcji Vogue Polska projektu Marii Murawsky.
Hiszpańskie arcydzieło Muralla Roja przed swoimi pięćdziesiątymi urodzinami przeżywa drugą młodość. Jak w przestrzeni układają się blanki i miedze tej mieszkalnej twierdzy przypomniał niedawno fotograf Andres Gallardo. Żywy koral ścian z jego zdjęć, jako kolor roku powrócił w palecie znanej firmy kreującej kolorystyczne trendy.
Dobiegła końca realizacja mieszkaniowej części wielofunkcyjnego kompleksu w centrum Gdańska projektu pracowni JEMS Architekci. W nowym budynku Apartamenty Rajska, między kanałem Raduni, hotelem Mercure i centrum handlowym Madison, autorzy zaprojektowali 169 mieszkań i apartamentów o powierzchniach od 30 do 130 m2.
Architektka Marlena Kilian i Marek Piojda stworzyli projekt kompaktowego domu o formie inspirowanej jednocześnie skandynawskim minimalizmem i regionalną architekturą Sudetów. Prototyp stanął w Górach Bardzkich i można go wynająć.
Architekci przetransponowali tradycyjny model sacrum do współczesnych form i znaczeń, by zwrócić uwagę na wiadukt Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Z barier energochłonnych zbudowali kaplicę, która przekracza schematy architektury sakralnej. O nowej realizacji Maćków Pracownia Projektowa pisze Łukasz Wojciechowski.
Na świętokrzyskiej wsi wśród pól powstało miejsce, które stanowi nowe oblicze polskich ośrodków pomocy społecznej. Wyróżnia się architekturą wpisaną w krajobraz, dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także operującą dyskretną symboliką religijną. O nowej realizacji xystudio piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.