Architektura MuratorStudenciMuzeum Architektury w hotelu Cracovia – relacja z warsztatów

Muzeum Architektury w hotelu Cracovia – relacja z warsztatów

Studenci z 13 polskich uczelni wzięli udział w warsztatach poświęconych dawnemu hotelowi Cracovia. Zorganizowała je redakcja „A-m” w ramach naszej tegorocznej inicjatywy Innowacje w architekturze 2017. Pod okiem hiszpańskiego architekta Fernando Menisa powstało 78 projektów przystosowania budynku do funkcji muzeum dizajnu i architektury – pisze Agnieszka Skolimowska. W numerze także prezentacja 20 najciekawszych projektów wytypowanych przez prowadzących warsztaty i redaktor naczelną „A-m” na wystawę powarsztatową, którą można było oglądać w dawnym hotelu Cracovia oraz fotorelacja Bartka Barczyka.

Muzeum Architektury
Prowadzący warsztaty. Od lewej: architekci Fernando Menis, Jakub S. Bil wykładowca Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, Ewa P. Porębska, redaktor naczelna „A-m”, Marek Cyunel wykładowca Politechniki Krakowskiej, Fot. Bartek Barczyk
Nazwa wydarzenia:Innowacje w Architekturze – warsztaty w Krakowie
Organizator:miesięcznik „Architektura-murator”
Partner warsztatów:Aluprof
Temat:Adaptacja budynku dawnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie
Prowadzący warsztaty:Fernando Menis
Współprowadzący warsztaty:Jakub S. Bil (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), Marek Cyunel (Politechnika Krakowska)
Idea warsztatów:Ewa P. Porębska
Koordynator warsztatów:Beata Tylec
Termin i miejsce:19 maja 2017, Politechnika Krakowska MCEB „Działownia"
Wystawa powarsztatowa:19 maja – 4 czerwca 2017, dawny hotel Cracovia, Kraków, al. Focha 1
Partner wystawy:Muzeum Narodowe w Krakowie
Aktualne informacje o wydarzeniu:www.innowacjewarchitekturze.pl
Jerzy Łątka jednym z 10 młodych Innowatorów według MIT Technology Review Magazyn MIT Technology Review opublikował listę 10 polskich Innowatorów poniżej 35 roku życia. Wśród nich znalazł się Jerzy Łątka, który bada możliwości zastosowania papieru i jego pochodnych w architekturze.
252 zgłoszenia w konkursie Innowacje w Architekturze. Kto wygra? Zakończył się nabór zgłoszeń do konkursu Innowacje w Architekturze. Przed nami pierwszy etap eliminacji – ocena zgłoszeń nadesłanych w kategoriach Projekt / Realizacja oraz Pracownia przez Komitet Innowacyjności. Zwycięzców poznamy w listopadzie 2017 roku.
252 zgłoszenia w konkursie Innowacje w Architekturze. Kto wygra? Zakończył się nabór zgłoszeń do konkursu Innowacje w Architekturze. Przed nami pierwszy etap eliminacji – ocena zgłoszeń nadesłanych w kategoriach Projekt / Realizacja oraz Pracownia przez Komitet Innowacyjności. Zwycięzców poznamy w listopadzie 2017 roku.
ARCHICAD - modelowanie parametryczne [FILM] O możliwościach programu ARCHICAD oraz projektowania BIM opowiada Konrad Zabiełło, przedstawiciel firmy WSC GRAPHISOFT Center Poland. Wykład został wygłoszony podczas warsztatów studenckich, które odbyły się 19 maja 2017 roku w Krakowie, w ramach wydarzenia Innowacje w Architekturze.
Relacja z warsztatów studenckich z Fernando Menisem [FILM] Prezentujemy filmową relację z warsztatów poświęconych dawnemu hotelowi Cracovia, które poprowadził hiszpański architekt Fernando Menis. Studenci z 13 polskich uczelni stworzyli niemal 80 projektów przystosowania budynku do nowej funkcji - Muzeum Architektury i Dizajnu. Wybrane prace zaprezentowano na wystawie otwartej podczas krakowskiej Nocy Muzeów.
Innowacje w Architekturze - termin przedłużony! Termin naboru zgłoszeń w konkursie Innowacje w Architekturze został wydłużony. Na zgłoszenia innowacyjnych Projektów / Realizacji oraz Pracowni czekamy do 22 czerwca 2017 roku do godziny 23:59.