Architektura MuratorWydarzeniaEurope 40 under 40

Europe 40 under 40

Ciąg dalszy międzynarodowego sukcesu pracowni KWK Promes. Amerykańskie Muzeum Architektury umieściło Roberta Koniecznego na liście czterdziestu najzdolniejszych.

Europejskie Centrum Studiów Architektonicznych, Artystycznych, Projektowych i Urbanistycznych swój program adresuje do młodych europejskich architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu i urbanistów, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Jury składające się z krytyków sztuki, dziennikarzy i wybitnych projektantów wybierało najlepszych, spośród kilkuset nadesłanych propozycji.

Europe 40 Under 40 została ogłoszona wspólnie przez The Chicago Athenaeum i Europejskie Centrum na rzecz Architektury. To inicjatywa mająca na celu identyfikację i promocję nowego pokolenia utalentowanych architektów, którzy będą wpływać na środowisko życia i pracy oraz  kształt europejskich miast i obszarów wiejskich.

W ciągu ostatnich dwóch lat Robert Konieczny jest jednym z najczęściej dostrzeganych w architektonicznym świecie twórcą z Polski. W październiku, prestiżowe hiszpańskie wydawnictwo Scalae ogłosiło nazwiska 44 najlepszych młodych architektów na świecie. Jako jedyna z Europy Środkowo-Wschodniej na liście znalazła się śląska pracownia. Wcześniej architekci z KWK Promes dołączyli do grona 101 najbardziej ekscytujących architektów świata wybranych przez miesięcznik “Wallpaper”. Pracownia jest również laureatem II Międzynarodowego Konkursu Młodych Architektów Leonardo 2007, który odbył się 28 września w Mińsku na Białorusi. Biuro KWK Promes zdobyło tam Grand Prix w kategorii najlepsza realizacja oraz nagrodę specjalną Związku Rosyjskich Architektów za Dom Aatrialny w Opolu, zaś złoty medal architekci dostali za projekt Domu ukrytego na Dolnym Śląsku. Dom w Opolu został zauważony również w prestiżowym konkursie House of the Year 2006 organizowanym przez portal architektoniczny World Architecture News.

Teraz architekt z Katowic po raz kolejny znalazł się w światowej czołówce, spełniając kryteria jury. Nadesłane projekty zrealizowanych obiektów oceniane były pod kątem innowacyjności. Jurorzy zwracali uwagę na wykorzystanie nietypowych materiałów i zastosowania nowoczesnych technologii.

Spieszymy donieść, że wśród nominowanych do nagrody Europe 40 Under 40 znalazł się również inny śląski architekt Tomasz Konior, laureat Cegły z Gazety – Nagrody im. Janoscha. W grudniu odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej w Katowicach jego autorstwa. Gmach gimnazjum i Centrum Kultury w Białołęce projektu Koniora wygrał w kategorii obiektów użyteczności publicznej podczas II Międzynarodowego Konkursu Młodych Architektów Leonardo 2007 oraz zdobył nagrodę Projekt Roku SARP 2005 w kategorii obiektów wzniesionych ze środków publicznych.

Program zakończy wędrująca po Europie i Stanach Zjednoczonych wystawa prac 40 zwycięskich architektów.

Baildomb w Katowicach Ten budynek jest jak punkrockowy utwór wykrzyczany prosto w twarz. Jest w nim siła, szczerość, bunt i chęć zmiany świata na lepsze: o budynku Baildomb w Katowicach pisze Oskar Grąbczewski.
Robert Konieczny w Krakowie Robert Konieczny będzie bohaterem nowej wystawy w krakowskiej Galerii Architektury GAGA. Zobaczymy prezentacje znanych realizacji KWK Promes, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę.
Robert Konieczny oficjalnie wśród członków Francuskiej Akademii Architektury 12 września odbyła się w Paryżu ceremonia przyjęcia Roberta Koniecznego do grona zagranicznych członków Académie d'architecture. Uroczystość poprzedził wykład, podczas którego architekt opowiedział o najważniejszych projektach KWK Promes, umieszczając je w kontekście polskiej i światowej architektury.
Robert Konieczny członkiem Francuskiej Akademii Architektury Robert Konieczny wkrótce dołączy do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury. Ceremonia przyznania członkostwa odbędzie się 12 września w Paryżu.
Dom Optymalny KWK Promes w pakiecie z samochodem elektrycznym Projekt pierwszego energooszczędnego domu katalogowego autorstwa Roberta Koniecznego oferowany jest teraz w pakiecie z samochodem elektrycznym. W razie potrzeby auto zasili budynek w energię zgromadzoną w akumulatorach – czytamy w informacji prasowej.
Architizer A+ Popular Choice Award dla Domu Kwadrantowego KWK Promes Dom Kwadrantowy projektu KWK Promes Roberta Koniecznego zwyciężył w konkursie amerykańskiego portalu architektonicznego Architizer.com w kategorii domów jednorodzinnych XL.