Architektura MuratorKrytykaPo prostu filmowy – o Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach Ewa Kuryłowicz

Po prostu filmowy – o Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach Ewa Kuryłowicz

Budynek ma nastrój podporządkowany nie tylko sztuce, ale przede wszystkim twórczości. Jako rozwiązanie dla pytających o zdiagnozowanie tożsamości miejsca wydaje się wzorcowy. A do tego jest po prostu filmowy. Stanowi jeszcze jeden dowód na to, że uzyskanie pięknej architektury nie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych, ale na pewno wymaga konkursu, w którym zabierają głos najlepsi i najlepsi go rozstrzygają, a potem niezwykłej determinacji inwestora, świadomego, że ma do czynienia z dziełem sztuki – pisze Ewa Kuryłowicz.

kato1
Budynek WRiTV wykonano z betonu, drewna, ale przede wszystkim z użytych na elewacjach ceramicznych kształtek wykonanych w starej cegielni Patoka
Fot.: Jakub Certowicz
Tagi:
COP24: pawilon z drewna i słomy w centrum Katowic Już w grudniu Katowice gościć będą kolejny szczyt klimatyczny ONZ, czyli tzw. COP. Z tej okazji na katowickim rynku stanął specjalny pawilon w technologii prefabrykatów straw bale.
Masterplan dla kampusu w Katowicach Konior Studio opracowało koncepcję zagospodarowania terenów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Zespół mieszkaniowy przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę. "Sąsiedztwo instytucji kulturalnych, takich jak NOSPR i Muzeum Śląskie, które są dziś ikonami Katowic, wymagało pokory" – tłumaczą projektanci z medusagroup. W ramach pierwszego etapu powstaną trzy bloki o wysokości 12 kondygnacji.
Nagroda Architektoniczna Polityki dla Wydziału Radia i Telewizji UŚ Znamy laureta siódmej edycji architektonicznej nagrody: to katowicka realizacja BAAS, Grupy 5 Architekci oraz Małeccy Biuro Projektowe.
Budynek biurowy w Katowicach Minimalistyczny w formie biurowiec projektu SLAS wyróżnia się ceramiczną elewacją. Budynek został nagrodzony w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Plac na Glanc 2018 - konkurs na projekt podwórka [WIDEO] Dzięki inicjatywie Plac na Glanc zrewitalizowanych zostało już 7 katowickich podwórek. Teraz czas na kolejne - przestrzeń przy ul. Strzelców Bytomskich 13.