Architektura MuratorProjektyNowa Warszawa Zachodnia

Nowa Warszawa Zachodnia

PKP planuje modernizację stacji Warszawa Zachodnia. W przyszłości obiekt stanie się zintegrowanym węzłem przesiadkowym, obsługującym aż 120 tys. pasażerów dziennie. W projekcie architektonicznym przewidziano odniesienia do stacji linii średnicowej Arseniusza Romanowicza.

Nowa Warszawa Zachodnia
Źródło: materiały prasowe; Konsorcjum ”IDOM” w składzie IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo oraz IDOM Ingenieria y Consultoria, a także Tomasz Głębowski i Maja Kwiatek-Głębowska z pracowni architektonicznej „GLEBOWSKI STUDIO”
Tagi:
Stacja Muzeum w Warszawie Pracownia Forum Architekci zajęła pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Stacji Muzeum powołanej w miejsce zlikwidowanego Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.
Rusza budowa drugiego biurowca przy dworcu Warszawa Zachodnia Kompleks budynków biurowych o łącznej powierzchni 68 tys. m2 powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanego dworca Warszawa Zachodnia. Projekt architektoniczny powstał w pracowni FS&P Arcus.
Innowacyjne dworce kolejowe Na przestrzeni ostatnich lat rola dworców zmieniła się radykalnie. Architekci rezygnują z przestronnych hal z dużymi poczekalniami na rzecz małych stacji lub przestrzeni stanowiących węzeł komunikacyjny, który łączy różne środki transportu – o innowacyjnych rozwiązaniach w projektowaniu współczesnych obiektów kolejowych pisze urbanista Daniel Załuski, od 2009 doradca zarządu centrali PKP w zakresie przebudowy polskich dworców, współautor modernizacji obiektów m.in. w Gdyni, Szczecinie i Przemyślu.
Dwa warianty starego dworca w Poznaniu PKP i władze Poznania zaprezentowały dwa warianty zagospodarowania budynku dworca kolejowego Poznań Główny i terenu Placu Dworcowego. O tym, która z koncepcji zostanie zrealizowana zdecydują konsultacje społeczne.
Nowa Warszawa Zachodnia Nowoczesny dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia powstaje w ramach projektu deweloperskiego, realizowanego przez PKP S.A., Xcity Investment i HB Reavis. Budynek będzie wyróżniał się owalnym, żebrowanym przekryciem o powierzchni około 500 m².
Kompleks biurowo-hotelowy Centralna Park w Warszawie PKP zaprezentowało nowe wizualizacje wielkiego kompleksu biurowo-hotelowego Centralna Park, który powstanie naprzeciwko Dworca Centralnego w Warszawie. Za koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu odpowiada pracownia Sud Architekt Polska.