Architektura MuratorTechnikaWarsztatNowa siedziba WTW i budynek hotelowo-biurowy The Tides nad Wisłą w Warszawie

Nowa siedziba WTW i budynek hotelowo-biurowy The Tides nad Wisłą w Warszawie

W związku z lokalizacją budynków w międzywalu Wisły, projekt wymagał opracowania skutecznych zabezpieczeń przeciwpowodziowych, m.in. demontowalnych grodzi dla otworów okiennych i drzwiowych oraz bariery terenowej chroniącej przed falą powodziową – o realizacji zespołu, w skład którego wchodzi nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego piszą Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates i Wojciech Naziębło z biura konstrukcyjnego NAZBUD.

Budynki WTW i The Tides nad Wisłą
Widok z mostu Poniatowskiego – elewacje od strony Wisły zostały w całości przeszklone, aby jak najbardziej otworzyć widok na wodę i zielony, przeciwległy brzeg; fot. Kuryłowicz&Associates
Siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz budynek hotelowo- -biurowy The Tides
AutorzyKuryłowicz & Associates
KonstrukcjaNazbud
WykonawcaAgmet
InwestorWTW i The Tides
Projekt (data)2006-2016
Planowane zakończenie realizacjipaździernik-listopad 2016
Stacja benzynowa Shell w Warszawie Na zlecenie koncernu Shell pracownia KAMJZ we współpracy z biurem Kuryłowicz & Associates przygotowała projekt innowacyjnej stacji paliw. Obiekt znalazł się w finale ubiegłorocznego World Architecture Festival.
Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu Biurowiec projektu pracowni Kuryłowicz & Associates wypełni pustą przez lata działkę tuż obok teatru Capitol w samym centrum Wrocławia.
Spotkanie z Mistrzem. Wykład SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład profesor Ewy Kuryłowicz, generalnego projektanta warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Polska Stacja Antarktyczna Projekt nowej polskiej stacji na Antarktyce opracowało biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates.
Wieżowiec Q22 w Warszawie Kluczowe zagadnienia, z jakimi musieli zmierzyć się inżynierowie wieżowca Q22 to między innymi niesymetrycznie umieszczony trzon o szerokości 8,4 m oraz smukłe słupy zmieniające kształt w części podziemnej – o realizacji nowego wysokościowca powstającego w śródmieściu Warszawy piszą Jacek Świderski i Marcin Szubski z Kuryłowicz & Associates oraz Maciej Sobotkowski z BuroHappold Engineering.
Stadion miejski w Białymstoku Ażurowa konstrukcja nośna nawiązuje do koron pobliskich drzew, przez które delikatnie przesącza się światło słoneczne, ale poprzez swą dynamikę i nakładające się rytmy ma też stanowić zapowiedź sportowego widowiska. O stadionie projektu Kuryłowicz & Associates pisze Bartosz Czarnecki.