Architektura MuratorTechnikaWarsztatNowa siedziba WTW i budynek hotelowo-biurowy The Tides nad Wisłą w Warszawie

Nowa siedziba WTW i budynek hotelowo-biurowy The Tides nad Wisłą w Warszawie

W związku z lokalizacją budynków w międzywalu Wisły, projekt wymagał opracowania skutecznych zabezpieczeń przeciwpowodziowych, m.in. demontowalnych grodzi dla otworów okiennych i drzwiowych oraz bariery terenowej chroniącej przed falą powodziową – o realizacji zespołu, w skład którego wchodzi nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego piszą Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates i Wojciech Naziębło z biura konstrukcyjnego NAZBUD.

Budynki WTW i The Tides nad Wisłą
Widok z mostu Poniatowskiego – elewacje od strony Wisły zostały w całości przeszklone, aby jak najbardziej otworzyć widok na wodę i zielony, przeciwległy brzeg; fot. Kuryłowicz&Associates
Siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz budynek hotelowo- -biurowy The Tides
AutorzyKuryłowicz & Associates
KonstrukcjaNazbud
WykonawcaAgmet
InwestorWTW i The Tides
Projekt (data)2006-2016
Planowane zakończenie realizacjipaździernik-listopad 2016
Kuryłowicz & Associates – Wysoko... Wydawałoby się, że typową ambicją twórców projektujących wieżowce jest pragnienie wysokości. W przypadku architektów z warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates myślenie o pięciu się ku górze równoważy jednak koncentrowanie się na tym, co „na dole” – kreowanie tętniących życiem parterów dostępnych dla wszystkich użytkowników. Dominika Szymańska podsumowuje dla nas wystawę Wysoko..., prezentowaną do 31 stycznia w siedzibie SARP Oddział Wybrzeże w Gdańsku.
Zespół mieszkaniowy w Warszawie Kameralne osiedle na granicy warszawskiego Ursusa z zielonymi terenami Konotopy to najnowszy projekt pracowni Kuryłowicz & Associates.
Najlepsze pomysły młodych architektów. Zobacz prace finalistów Stypendium PRAKTYKA 2017 Czy architektura może rozwiązać powracający problem nadmorskiego „parawaningu”? Czy potrafi przywrócić mieszkańcom zapomniane i zaniedbane części osiedli? Czy most jest w stanie łączyć ludzi, a nie tylko punkty na mapie? To pytania zadawane przez tegorocznych finalistów Stypendium PRAKTYKA 2017. Zwycięzców poznamy 11 października 2017 r.
Dach (nie)pospolity - rozmowa z Przemysławem Chimczakiem i Maciejem Warotem Przemysław Chimczak i Maciej Warot to laureaci stypendium PRAKTYKA, organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Ich projekt "Dach nasz pospolity" przewiduje zagospodarowanie dachu międzyblokowego garażu w Sosnowcu na przestrzeń publiczną. Z autorami projektu rozmawiamy o zielonych dachach, współpracy z mieszkańcami i planowanych etapach realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia.
Stacja benzynowa Shell w Warszawie Na zlecenie koncernu Shell pracownia KAMJZ we współpracy z biurem Kuryłowicz & Associates przygotowała projekt innowacyjnej stacji paliw. Obiekt znalazł się w finale ubiegłorocznego World Architecture Festival.
Biurowiec Retro Office House we Wrocławiu Biurowiec projektu pracowni Kuryłowicz & Associates wypełni pustą przez lata działkę tuż obok teatru Capitol w samym centrum Wrocławia.