Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

ARPA Jerzy Gurawski
ARPA Jerzy Gurawski
ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego
ul. Maciejewskiego 7
61-606 Poznań
tel. 61 8217847
fax 61 8217947
e-mail: arpa@info.com.pl
www.gurawski.com

ARPA, Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego, powstała w 1989 roku w Poznaniu. Jej twórca, absolwent WA PK, był nie tylko czynnym architektem, ale też od 1975 roku wykładowcą na WA PP, a od 2007 roku laureatem prestiżowej Nagrody Honorowej SARP. Biuro ARPA ma na koncie liczne realizacje mieszkaniowe (np. kompleks apartamentowo-hotelowy Wstęga Warty w Poznaniu) i obiekty użyteczności publicznej. Wśród tych drugich najważniejsze to obiekty sakralne (kościół w Prudniku z 1990 roku czy Lesznie z 1995 roku) i uczelniane (kampus Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku w Poznaniu, realizowany w wielu etapach od 1974 roku, czy rozbudowa Akademii Muzycznej w Poznaniu, 2006). Styl architekta określa się mianem neomodernizmu, zharmonizowanego z otoczeniem. Jerzy Gurawski (1935-2022) od czasu studiów związany był z teatrem, projektował scenografię, współpracował m.in. z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego.

Jerzy Gurawski

Jerzy Gurawski

NAWW 2022: poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego NAWW 2022. Jury wyłoniło laureatów w sześciu kategoriach. Grand Prix dla Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia w Czempiniu Pracowni Projektowej J.P. Woźny.
Jerzy Gurawski (1935-2022) W wieku 87 lat zmarł Jerzy Gurawski, architekt od lat związany z Poznaniem, a jednocześnie niezwykle barwna postać o szerokim spektrum zainteresowań pozaarchitektonicznych.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Stadion Polonii od nowa – wyniki konkursu Władze m.st. Warszawy rozstrzygnęły konkurs na modernizację i rozbudowę stadionu Polonii. Główną nagrodę zdobyło biuro JSK Architekci za propozycję otwartego na miasto wielofunkcyjnego kompleksu, który odpowiada na potrzeby zarówno profesjonalnych zawodników, jak i amatorów czy kibiców.
Teatr Muzyczny w Poznaniu według pracowni ARPA i SKI Studio W międzynarodowym konkursie na projekt nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu trzecie miejsce zdobyła Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego i SKI Studio Błażeja Szurkowskiego. Prezentujemy założenia i rysunki nagrodzonej pracy.
Kładka nad Wartą w Poznaniu Pieszy most połączy Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo w Poznaniu. Planowana od lat kładka powstanie według projektu konsorcjum pod przewodnictwem Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego, w którego skład weszły również: SKI Studio Błażej Szurkowski, MS86A Maciej Sokolnicki Architekt oraz Adam Turczyn.
Rozmowa z Jerzym Gurawskim, współautorem Filharmonii Folkloru Jestem wielkim miłośnikiem chaosu w architekturze. A dziś są naciski na to, żeby wszystko uspokoić – o zbiurokratyzowaniu pracy architekta, zmęczeniu zawodem i planach na przyszłość z Jerzym Gurawskim rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Ratusz w Gorzowie Wielkopolskim Konkurs na projekt rozbudowy urzędu miasta w Gorzowie Wielkopolskim wygrała Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego ARPA.
Praskie scenografie. Quadriennale Praskie Quadriennale to największe światowe wydarzenie dotyczące scenografii – tej scenicznej, ale też nowych praktyk, takich jak site-specific performance i działania w przestrzeni miejskiej.