Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Gierbienis + Poklewski
Gierbienis + Poklewski
Gierbienis + Poklewski
Kraków, ul. Piltza 48/58,
tel. 501 479 276
e-mail: gierbienis.poklewski@gmail.com
gierbienispoklewski.com

Krakowską pracownię Gierbienis + Poklewski założyli w 2016 roku Marcin Gierbienis i Damian Poklewski-Koziełł, absolwenci WA PK (2007 i 2003). Doświadczenie zdobywali w renomowanych biurach w Polsce, Gierbienis m.in. w Kozień Architekci i DDJM. Na koncie mają liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych, by wymienić tylko zwycięski projekt budynku edukacyjnego w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni (2016). Obaj działalność projektową łączą z pracą na uczelni. Marcin Gierbienis jest asystentem w Katedrze Projektowania Architektonicznego WA PK, Damian Poklewski-Koziełł adiunktem w Katedrze Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich.

Marcin Gierbienis

współzałożyciel

Damian Poklewski-Koziełł

współzałożyciel
Komenda Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu według pracowni Gierbienis + Poklewski W konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu propozycja pracowni Gierbienis + Poklewski otrzymała tylko wyróżnienie, ale była jedyną, której autorzy – trochę wbrew oczekiwaniom zamawiającego – przewidzieli parking podziemny. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę samochodów na placu przed budynkiem i więcej przestrzeni  przeznaczyć na miejskie aktywności.
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu: wyniki Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu ogłosiła wyniki konkursu na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Pierwszą nagrodę otrzymali Katarzyna Jędrzejczak, Michał Siedacz, Adam Specht i Marcin Podlewski.
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej wyróżnia się wieloletnią tradycją i wspaniałym gronem nauczycieli akademickich.  Uczelnia dysponuje dobrze wyposażonymi pracowniami komputerowymi, salami wykładowymi i projektowymi. Wydział współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi, są też prowadzone zajęcia z Visiting Profesors. WAPK to świetne miejsce, aby wkroczyć w świat architektury - pisze dla nas ambasadorka Zuzanna Matuszna
Kaplica w Rwandzie projektu krakowskiej pracowni Gierbienis + Poklewski Pracownia Gierbienis + Poklewski zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt kaplicy dla społeczności Rukomo w Rwandzie. To kolejny sukces tych młodych architektów z Krakowa.
Nowa kawiarnia nad Słupią. Wyniki konkursu Łazienka KOŁO 2018 Rozstrzygnięto 20. edycję konkursu KOŁO na projekt budynku z funkcją toalety publicznej – obiekt zaplanowano nad rzeką Słupią w centrum Słupska, w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu rewitalizacji śródmieścia.
Najważniejsze konkursy dla młodych architektów Publikujemy przegląd najważniejszych nagród i konkursów skierowanych wyłącznie do młodych architektów. Jak wynika z zestawienia, organizatorzy przyjmują różne cezury wieku i w różny sposób poszukują najbardziej obiecujących projektantów. Pod uwagę brana jest pierwsza realizacja, portfolio bądź obiekt, ale też opracowanie projektu na zadany temat. Warto zauważyć, że wśród laureatów coraz częściej pojawiają się Polacy – pisze Tomasz Żylski
Pinocchio Children's Library według polskiej pracowni Gierbienis + Poklewski Krakowska pracownia Gierbienis + Poklewski zdobyła II nagrodę w międzynarodowym konkursie na koncepcję biblioteki dla dzieci w mieście Collodi we Włoszech.
Polski trawertyn w projektach młodych architektów Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu Trawertyn Design, na który wpłynęły aż 133 prace. Nadesłane projekty to dowód, że trawertyn to wciąż atrakcyjny materiał dla projektantów dużych i małych form przestrzennych. Wciąż zadziwia charakterem, fakturą i kolorem – mówi Przemo Łukasik, przewodniczący jury.
Ekologiczne, funkcjonalne i nowoczesne – koncepcje nagrodzone w konkursie „Zmień wizję w projekt” Dwie nagrody dla architektów, pięć dla studentów oraz 8 wyróżnionych prac. Znamy wyniki kolejnej edycji konkursu „Zmień wizję w projekt”, organizowanego przez firmę ROCKWOOL.