Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Litoborski + Marciniak
Litoborski + Marciniak
Litoborski + Marciniak
Biuro Architektoniczne
ul. Wyspiańskiego 10
60-749 Poznań
tel. 61 8661384
fax 61 8661736
e-mail: biuro@litomar.pl

Poznańscy architekci Piotr Marciniak i Piotr Litoborski prowadzą wspólną pracownię od 2004 roku. Realizowane przez nich, głównie w rodzinnym mieście, budynki harmonijnie wpisują się w tkankę miasta, nie pretendując do miana architektonicznych ikon (zespół handlowo-biurowy Kupiec Poznański, „A-m” 8/03). Projektanci są autorami m.in. zespołu mieszkaniowego przy ul. Ruskiej, o mocno rozrzeźbionej formie przestrzennej (1998), budynków mieszkalnych przy ul. Sczanieckiej (2007) i kompleksu obiektów biurowo-technicznych firmy ENEA („A-m” 11/04). Piotr Marciniak od 1992 roku wykłada na WA PP, jest także współautorem książki „Architektura i urbanistyka Poznania XX w.” (Wydawnictwo Miejskie, 2005).

Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Koło Naukowe ArchImpact na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej Koło naukowe ArchImpact to doskonale miejsce, by rozwijać swoje zainteresowania, ale przede wszystkim, by wraz z młodymi architektami uczyć się analizować tkankę architektoniczną i urbanistyczną oraz dyskutować na jej temat. Pozwala także w swobodnym tempie wdrażać się w tajniki przyszłego zawodu, konfrontować swoje poglądy i wiedzę pod okiem uznanego architekta.
Od A do Z – alfabet architektury według Grzegorza Stiasnego Z okazji przypadającego w 2019 roku 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów. Nagrodę za Tekst 25-lecia przyznano artykułowi Grzegorza Stiasnego „Od A do Z – alfabet architektury”, który ukazał się w numerze 10/2004 „A-m”.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2019 przyznana! W 21. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia NMS Architekci za projekt przebudowy oficyny w śródmieściu.
Najlepsza architektura Poznania – nagroda im. Jana Baptysty Quadro 2018 Biurowiec Bałtyk zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację 2017 roku. Budynek doceniono za nowoczesną formę wpisującą się w historyczny układ działek, stanowiącą przy okazji swego rodzaju dzieło sztuki.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Dwie kamienice w Poznaniu Dzięki spójnej i wyrazistej architekturze nowe budynki znakomicie uzupełniają pierzeję, akcentują eksponowany narożnik u zbiegu dwóch ulic, a przede wszystkim porządkują chaotyczną zabudowę pochodzącą z różnych okresów rozwoju miasta – pisze Tomasz Głowacki.
Zespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu Na poznańskim Strzeszynie w północno-zachodniej części miasta trwa realizacja kościoła według projektu pracowni Litoborski+Marciniak.