Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Litoborski + Marciniak
Litoborski + Marciniak
Litoborski + Marciniak
Biuro Architektoniczne
ul. Wyspiańskiego 10
60-749 Poznań
tel. 61 8661384
fax 61 8661736
e-mail: biuro@litomar.pl

Poznańscy architekci Piotr Marciniak i Piotr Litoborski prowadzą wspólną pracownię od 2004 roku. Realizowane przez nich, głównie w rodzinnym mieście, budynki harmonijnie wpisują się w tkankę miasta, nie pretendując do miana architektonicznych ikon (zespół handlowo-biurowy Kupiec Poznański, „A-m” 8/03). Projektanci są autorami m.in. zespołu mieszkaniowego przy ul. Ruskiej, o mocno rozrzeźbionej formie przestrzennej (1998), budynków mieszkalnych przy ul. Sczanieckiej (2007) i kompleksu obiektów biurowo-technicznych firmy ENEA („A-m” 11/04). Piotr Marciniak od 1992 roku wykłada na WA PP, jest także współautorem książki „Architektura i urbanistyka Poznania XX w.” (Wydawnictwo Miejskie, 2005).

Koło Naukowe ArchImpact na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej Koło naukowe ArchImpact to doskonale miejsce, by rozwijać swoje zainteresowania, ale przede wszystkim, by wraz z młodymi architektami uczyć się analizować tkankę architektoniczną i urbanistyczną oraz dyskutować na jej temat. Pozwala także w swobodnym tempie wdrażać się w tajniki przyszłego zawodu, konfrontować swoje poglądy i wiedzę pod okiem uznanego architekta.
Od A do Z – alfabet architektury według Grzegorza Stiasnego Z okazji przypadającego w 2019 roku 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów. Nagrodę za Tekst 25-lecia przyznano artykułowi Grzegorza Stiasnego „Od A do Z – alfabet architektury”, który ukazał się w numerze 10/2004 „A-m”.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2019 przyznana! W 21. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia NMS Architekci za projekt przebudowy oficyny w śródmieściu.
Najlepsza architektura Poznania – nagroda im. Jana Baptysty Quadro 2018 Biurowiec Bałtyk zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację 2017 roku. Budynek doceniono za nowoczesną formę wpisującą się w historyczny układ działek, stanowiącą przy okazji swego rodzaju dzieło sztuki.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Dwie kamienice w Poznaniu Dzięki spójnej i wyrazistej architekturze nowe budynki znakomicie uzupełniają pierzeję, akcentują eksponowany narożnik u zbiegu dwóch ulic, a przede wszystkim porządkują chaotyczną zabudowę pochodzącą z różnych okresów rozwoju miasta – pisze Tomasz Głowacki.
Zespół sakralny parafii św. Moniki w Poznaniu Na poznańskim Strzeszynie w północno-zachodniej części miasta trwa realizacja kościoła według projektu pracowni Litoborski+Marciniak.