Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

M. i A. Domicz
M. i A. Domicz
M. i A. Domicz
pracownia architektury
ul. Powstańców Śląskich 40
45-087 Opole
tel. 77 4564461
607 364 303
e-mail: domicz@interia.pl
www.domicz.opole.pl

Siedzibą istniejącej od 1990 roku pracowni Małgorzaty i Antoniego Domiczów jest Opole, a terenem na którym działa – przede wszystkim miasto Opole i jego okolice. Architekci znani są z odwagi w zestawianiu historycznej tkanki swojego miasta z nowoczesną, bezkompromisową architekturą jaką projektują. Na zasadzie takiego kontrastu rozbudowali bibliotekę diecezjalną Caritas („A-m” 10/01), oraz zestawili budynek Centrum Edukacji Artystycznej („A-m” 04/11) z historyzującym obiektem. Dzięki takim przykładom w Opolu powstaje bardzo dobra architektura współczesna, projektowana przez coraz młodsze pracownie.

Antoni Domicz

Małgorzata Domicz

Weekend Architektury w Gdyni 2021: program tegorocznej edycji W tym roku Weekend Architektury w Gdyni odbywać się będzie pod hasłem pokora. Dyskusje dotyczyć mają koncepcji zrównoważonego rozwoju miast i globalnej gospodarki. Właśnie ruszyły zapisy na Archi Prelekcje.
EU Mies Award 2022: polskie nominacje Znamy pełną listę oficjalnych nominacji do EU Mies van der Rohe Award 2022. Polskę reprezentuje w tym gronie rekordowa liczba 25 realizacji autorstwa kilkudziesięciu zespołów!
Biblioteka / Głuchołazy Budynek będący przedsięwzięciem niewielkim i niskobudżetowym zaprojektowany został w myśl zasad pragmatyzmu. O nowej realizacji Antoniego Domicza pisze Justyna Swoszowska.
Ingarden & Ewý: trzy dekady w projektach Rektor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. nadzw. dr Klemens Budzowski zaprasza na wernisaż wystawy „Ingarden & Ewý”. Na ekspozycji zobaczymy m.in. najnowsze projekty i najbardziej znane realizacje pracowni.
Żeński klasztor w Dobrzeniu Wielkim U podstaw projektu leżało przekonanie, iż architektura oprócz odpowiadania na pragmatyczne potrzeby człowieka oddziałuje jednocześnie na jego emocje i ducha, a skromna przestrzeń może wspomagać kontemplację i modlitwę – o modernizacji i rozbudowie klasztoru Sióstr Franciszkanek Szpitalnych piszą Antoni Domicz i Justyna Swoszowska.
Już czas na zmianę warty? Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry. Tegoroczne konfrontacje Młodzi do Łodzi zdają się doskonale ilustrować tę tezę – pisze Tomasz Żylski.
Frank Gehry zaprojektuje siedzibę Akademii Muzycznej w Krakowie Ogłoszono wyniki konkursu na projekt zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Franka Gehry’ego.
VI Weekend Architektury w Gdyni 14 spacerów szlakiem gdyńskiego modernizmu, liczne spotkania z architektami oraz program projekcji filmowych - przed nami VI edycja Weekendu Architektury w Gdyni!
Centrum Biznesu w Opolu Architektom zależało, aby Centrum Biznesu stało się dla pracowników miejscem przyjaznym i inspirującym. Program użytkowy budynku wzbogacili o elementy sprzyjające aktywności zawodowej i efektywnej pracy. O realizacji pisze Antoni Domicz.
Dom jednorodzinny pod Opolem Budynek tworzy klarowną kompozycję betonowych ścian i szklanych płaszczyzn. Powstała przestrzeń piękna i harmonijna, enklawa urbanistycznego uporządkowania w chaotycznym sąsiedztwie różnorodnych rezydencji – pisze Antoni Domicz.