Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Mąka Sojka
Mąka Sojka
Mąka Sojka
Architekci
ul. Saska 72/4
03-914 Warszawa
tel. 22 6726790
fax 22 6726201
e-mail: office@maka-sojka.com
www.maka-sojka.com

Pracownia Mąka Sojka Architekci, założona w 1999 roku przez Macieja Mąkę i Radosława Sojkę, absolwentów WA PW (dyplom 1998), swoją pozycję na rynku zawdzięcza głównie warszawskim realizacjom budynków mieszkaniowych o modernistycznym charakterze, dobrze wpisujących się zarówno w kontekst (zespół zabudowy Na Dolnej w Warszawie, 2004; apartamenty Klimt House w Warszawie, 2011), jak i wielkoobszarowe osiedla mieszkaniowe (kwartały WI4-WI7 na osiedlu Marina Mokotów, 2003-2006; kwartały mieszkaniowe AT Center, Royal Axis w Wilanowie, 2006). Architekci pracują nad projektami komercyjnymi, centrami handlowymi, hotelami, budynkami użyteczności publicznej (II nagroda w konkursie na salę koncertową i plac Wolności we Wrocławiu, 2005; II nagroda w konkursie na salę koncertową Sinfonia Varsovia, 2010), budynkami służby zdrowia (II nagroda w konkursie na projekt Szpitala Banacha w Warszawie, 2009; I nagroda za projekt Szpitala Klinicznego w Warszawie, 2011).

Maciej Mąka

Radosław Sojka

Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Nowa siedziba TVP według projektu Mąka Sojka Architekci: przetarg na wykonawcę Telewizja Polska przymierza się do realizacji nowych budynków przy Woronicza w oparciu o konkursowy projekt biura Mąka Sojka Architekci z 2015 roku. Niedawno ogłosiła przetarg na wykonawcę w formule optymalizuj-buduj.
Rusza modernizacja Pola Mokotowskiego według projektu WXCA Na przełomie września i października mają rozpocząć się prace porządkowe na terenie Pola Mokotowskiego. To pierwszy etap modernizacji parku według konkursowego projektu biura WXCA z 2018 roku.
DOKI Gdańsk: wielofunkcyjny zespół projektu trzech pracowni architektonicznych Na postoczniowych terenach Młodego Miasta w Gdańsku powstanie wielofunkcyjny zespół mieszkaniowo-usługowy pod nazwą DOKI. Projekty budynków przygotowały trzy biura architektoniczne: FORT, Rayss Group i APA Wojciechowski.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Od A do Z – alfabet architektury według Grzegorza Stiasnego Z okazji przypadającego w 2019 roku 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów. Nagrodę za Tekst 25-lecia przyznano artykułowi Grzegorza Stiasnego „Od A do Z – alfabet architektury”, który ukazał się w numerze 10/2004 „A-m”.
Zespół mieszkaniowy Holm House 3 w Warszawie Wkrótce rozpocznie się realizacja III etapu osiedla Holm House w Warszawie. Projekt dwóch nowych budynków powstał w pracowni Mąka Sojka Architekci.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Wyspa Spichrzów według projektu biura Mąka Sojka Architekci [nowe wizualizacje] Rozpoczyna się ostatni etap zagospodarowania północnego cypla gdańskiej Wyspy Spichrzów. Projekt nowych kwartałów opracowało biuro Mąka Sojka Architekci.
Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre Na gdańskiej Wyspie Spichrzów stanął kolejny nowy obiekt. Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre zaprojektowało biuro RKW Architektur+.