Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

MAREK RYTYCH
MAREK RYTYCH
Marek Rytych
Architekt
ul. Boryszewska 13
00-781 Warszawa
tel. 22 8458557
e-mail: mrytych@supermedia.pl
www.marekrytych.pl

Architekt Marek Rytych autorską pracownię założył w 1992 roku w Warszawie; 9 lat później włączył się w strukturę RiSK architects, design & build, w ramach której współdziałają biura projektowe innych branż: konstrukcji, instalacji oraz zespoły nadzoru inwestycji dla zleceń typu zaprojektuj – wybuduj. Marek Rytych, absolwent WA PW, ma doświadczenie w projektowaniu obiektów biurowych i mieszkaniowych, aranżacji wnętrz, ale też w tworzeniu obiektów przemysłowych o złożonej technologii i funkcji, np. Centrum Dystrybucyjno-Produkcyjne Sun Chemical w Markach (2001), Centrum Dystrybucyjne Coca-Cola w Radzyminie (2006). W pracowni powstały projekty warszawskiego Muzeum Drukarstwa (2010) czy rozbudowy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu (w realizacji). W architekturze biurowej i mieszkaniowej kubiczne bryły przełamuje kolorowym detalem podkreślającym podziały pionowe, np. w biurowcu firmy Krka (2005) szklana elewacja została zdynamizowana dwukolorowymi pionowymi panelami.

Marek Rytych

Marek Rytych

Dworzec Roku 2021 – znamy najlepsze dworce kolejowe w Polsce! Podczas Kongresu Kolejowego przedstawiciele Fundacji Grupy PKP i Fundacji ProKolej ogłosili laureatów IV edycji konkursu „Dworzec Roku”. Głosami ekspertów i internautów zwycięzcami zostały obiekty w Oświęcimiu i Wrocławiu.
Dworzec Roku 2020 – wybieramy najlepsze dworce kolejowe w Polsce! Trwa trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku 2020”, czyli organizowana wspólnie przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP kampania promująca najbardziej nowoczesne i funkcjonalne obiekty tego typu w Polsce. Po pierwszym głosowaniu oraz przeprowadzonych audytach organizatorzy wybrali 10 finalistów, teraz głos mają użytkownicy.
Konstanciński ratusz Przygotowania do budowy ratusza trwały kilkanaście lat. Główny spór dotyczył lokalizacji obiektu. Pod uwagę brano między innymi Skolimów i teren obok Starej Papierni. Ostatecznie wybór padł na niezagospodarowany dotąd obszar w północno-zachodniej części miasta – pisze Tomasz Żylski.
O historii Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i konkursie na jej siedzibę Dotąd muzycy koncertowali w zaadaptowanej sali konferencyjnej dawnego Domu Partii. Choć sala należała do jednych z większych w Polsce, jej akustyka pozostawiała wiele do życzenia. Gdy w 2000 roku funkcję dyrektora orkiestry obejmowała była minister kultury Joanna Wnuk-Nazarowa, cały budynek wymagał już gruntownego remontu. W 2008 roku władze miasta we współpracy z warszawskim i katowickim SARP-em zorganizowały konkurs na projekt nowej siedziby dla orkiestry.
Przebudowa dawnej bożnicy żydowskiej na siedzibę Rady Miasta Białystok. Wyniki konkursu architektonicznego Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt przebudowy dawnej bożnicy żydowskiej na siedzibę Rady Miasta Białymstoku. Zwycięska koncepcja pracowni Atelier Zetta zakłada m.in. odtworzenie historycznego detalu dawnej synagogi oraz włączenie jej w czterokondygnacyjny, transparentny budynek uzupełniający pierzeję ulicy.
XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim - relacja W dniach 11-13 marca 2011 roku stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej przeistoczył się w arenę zmagań dziewięćdziesięciu architektów z całej Polski, którzy walczyli o zwycięstwo w ramach XX Mistrzostw Architektów w Narciarstwie Alpejskim
Plac Trzech Krzyży w Warszawie Wyniki konkursu urbanistyczno-architektonicznyego na koncepcję odnowienia i przebudowy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Obejrzyj galerię wszystkich prac!!
10 tys. dolarów za sztuczną wyspę w kształcie kuli Projekt biura Marek Rytych Architekci wśród najlepszych na świecie koncepcji połączenia tunelem - Azji i Ameryki Północnej.